• آیا اقتصاد ترکیه تحمل افزایش تورم را دارد؟

  آیا اقتصاد ترکیه تحمل افزایش تورم را دارد؟

  به گفته کارشناسان، افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده تأثیر شدیدی بر بازارهای نوظهور، به ویژه ترکیه دارد که متکی به واردات بوده و با ارز ضعیف و تورم سرسام آور دست و پنجه نرم می کند.

  ادامه مطلب »
 • پیش بینی قیمت جهانی طلا در آستانه افزایش نرخ‌ بهره

  پیش بینی قیمت جهانی طلا در آستانه افزایش نرخ‌ بهره

  طلا از زمانی که کشف شد تا امروزیکی از مهمترین پشتوانه های مالی کشورها بوده و خواهد بود. بسیاری از تجار و موسسات بزرگ و افراد معمولی هم همیشه طلا را ذخیره کرده اند. چون طلا همیشه بعنوان یک مولفه اقتصادی کارامد مورد توجه بوده است.

  ادامه مطلب »
 • راهپیمایی پیروزی قیام امام‌حسین( ع)

  راهپیمایی پیروزی قیام امام‌حسین( ع)

  این روزها در ایران اسلامی جنب و جوش عجیبی به چشم می خورد. هرروز تعدادی از هموطنان با دیده گریان ، به عشق امام حسین(ع) از خانواده و کاشانه و دوستان خداحافظی کرده ، عازم راهپیمایی اربعین می شوند.

  ادامه مطلب »
 • آیا قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط می کند؟

  آیا قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط می کند؟

  خوانندگان سیناپرس به خاطر دارند که در یادداشت های قبلی همواره هشدار سقوط قیمت را برای رمز ارزها پیش بینی کردیم. به نظر می رسد شرایط در بازار ارزهای دیجیتال همچنان نزولی بوده و حتی پیش بینی می شود بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کند.

  ادامه مطلب »
 • آیا توافق هسته ای می تواند دلار را ارزان کند

  آیا توافق هسته ای می تواند دلار را ارزان کند

  این روزها مجددا مذاکرات هسته ایی شروع شده و پیش بینی می‌شود، در صورت توافق اتفاقات بسیار خوب و خوشایندی برای اقتصاد کشور رقم خواهد خورد. در این میان موضوع بازار ارز و قیمت ارزهای خارجی دارای اهمیت زیادی است.

  ادامه مطلب »
 • خبرنگاران صدای حقانیت هستند

  خبرنگاران صدای حقانیت هستند

  مگر صدای عاشورا چیز جز ندای حق وراستی بود؟ تقارن روزخبرنگار و عاشورا نشان دهنده حقانیت و رسالت سنگین قعالیت خبری است.

  ادامه مطلب »
 • رسوایی در مرمت و فلاکت در پاس داشتن میراث یک ملت

  رسوایی در مرمت و فلاکت در پاس داشتن میراث یک ملت

  طی روزهای گذشته حواشی زیادی در مورد مرمت اشتباه مسجد جامع عباسی وجود داشت. دکتر حکمت الله ملاصالحی استاد پیش کسوت باستان شناسی دانشگاه تهران در یادداشتی اختصاصی برای سیناپرس به بررسی ابعاد دیگری از این موضوع می پردازد.

  ادامه مطلب »
 • زربفت به مثابه زیور، خلاقیتی پژوهش محور

  زربفت به مثابه زیور، خلاقیتی پژوهش محور

  صنایع دستی بعنوان یکی از محصولات خلاق در فرهنگ ایران دارای جنبه های کاربردی و تزئینی توامانی است که با اتکا به آن، در ادوار مختلف در بطن زندگی فردی و جمعی ما حضور داشته است.

  ادامه مطلب »
 • آیا بیت کوین می تواند یک ارز قابل اعتماد باشد؟

  آیا بیت کوین می تواند یک ارز قابل اعتماد باشد؟

  بیت کوین از زمان ایجاد آن در سال 2009 یکی از موضوعات مورد علاقه مردم بوده و این ارز دیجیتال برخی از افراد را ثروتمند کرده و کیف پول برخی دیگر را کاملا خالی کرده است. در این یادداشت به بررسی این مساله می پردازیم که آیا بیت کوین ارزی قابل اعتماد است؟

  ادامه مطلب »
 • پایان ماه عسل ارزهای دیجیتال

  پایان ماه عسل ارزهای دیجیتال

  طی ماه های اخیر شاهد یکی از بی سابقه ترین سقوط قیمت ها در حوزه ارزهای دیجیتال بودیم و تقریبا تمامی این ارزها کاهش قیمت را تجربه کردند. شرایط فوق باعث ایجاد این سوال در اذهان شده که آیا خزان ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟

  ادامه مطلب »