• پایان ماه عسل ارزهای دیجیتال

  پایان ماه عسل ارزهای دیجیتال

  طی ماه های اخیر شاهد یکی از بی سابقه ترین سقوط قیمت ها در حوزه ارزهای دیجیتال بودیم و تقریبا تمامی این ارزها کاهش قیمت را تجربه کردند. شرایط فوق باعث ایجاد این سوال در اذهان شده که آیا خزان ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟

  ادامه مطلب »
 • چرا بیل گیتس ارزهای دیجیتال را احمقانه می داند؟

  چرا بیل گیتس ارزهای دیجیتال را احمقانه می داند؟

  طی روزهای گذشته و همزمان با کاهش مجدد ارزش ارزهای دیجیتال، بیل گیتس بنیانگذار شکرت مایکروسافت، حمله سختی به ارزهای دیجیتال کرده و توکن غیرقابل معاوضه (NFT) را همراستا با نظریه احمق تر از من دانست. در این یادداشت به بررسی این نظریه می پردازیم.

  ادامه مطلب »
 • آیا سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال منطقی است؟

  آیا سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال منطقی است؟

  مطمئنا بسیاری از افراد به این موضوع فکر کرده اند که شاید دنیای ارز‌های دیجیتال فقط یک بازی باشد! روز به روز افراد بیشتری در جهان به رمزارز‌‌ها روی می‌ آورند، اما این بازار آنقدر در نوسان است که به درد افراد ضعیف نمی خورد.

  ادامه مطلب »
 • بی خبری و بی خردی تاریخی

  بی خبری و بی خردی تاریخی

  سیاست های جدید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به گونه ای است که موجب تضعیف پژوهشکده باستان شناسی شده و از سوی دیگر اعتراض فعالان میراث فرهنگی را نیز به دنبال داشته است.

  ادامه مطلب »
 • چرا قیمت ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

  چرا قیمت ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

  رمزارز‌ها به عنوان جایگزینی برای روش‌های سنتی بانکداری در نظر گرفته می‌شوند، از آنجا که ارز‌های دیجیتال توسط دولت و بانک‌ها تنظیم نمی‌شوند، تراکنش‌های آن نسبت به ارزها ارزان‌تر است.

  ادامه مطلب »
 • اشیا موزه ای، اسباب بازی نیستند

  اشیا موزه ای، اسباب بازی نیستند

  یکی از نخستین مواردی که به دانشجویان رشته های باستان شناسی، موزه داری و مرمت ابنیه تاریخی آموزش داده می شود، نحوه تعامل آن ها با آثار باستانی و اشیا تاریخی است.

  ادامه مطلب »
 • ابهاماتی درباره خنجر هخامنشی مطرح است

  ابهاماتی درباره خنجر هخامنشی مطرح است

  در روزهای گذشته پژوهشگر تاریخ ایران باستان دکتر تورج دریایی برای اولین بار شی تاریخی را در صفحه خود در فضای مجازی رونمایی کرد که در گتی ویلا در شهر لس آنجلس آمریکا به نمایش در آمده است.

  ادامه مطلب »
 • کلاف سردرگم انرژی میان سیاست و جنگ

  کلاف سردرگم انرژی میان سیاست و جنگ

  جنگ روسیه و اوکراین دارای تبعاتی گسترده در دنیای سیاست و اقتصاد جهانی بوده و این موضوع به طور خاص در حوزه انرژی، نفت و گاز تاثیر داشته است. در این میان بحث تامین گاز اروپا توسط روسیه یک موضوع بسیار مهم محسوب می شود.

  ادامه مطلب »
 • رکورد شکنی قیمت نفت در آتش جنگ روسیه

  رکورد شکنی قیمت نفت در آتش جنگ روسیه

  روسیه یکی از اصلی ترین کشورهای صادر کننده نفت و گاز محسوب می شود و حمله اخیر این کشور به اوکراین و تحریم های بعدی آن تاثیراتی به سزا بر بازارهای جهانی انرژی داشته و موجب بالا رفتن قیمت نفت، گاز و انواع دیگر سوخت های فسیلی شد.

  ادامه مطلب »
 • آیا قیمت نفت به ۱۲۰ دلار می رسد؟

  آیا قیمت نفت به ۱۲۰ دلار می رسد؟

  معمولا حرکات نفت تحت عوامل بنیادی یا فاندامنتال است و همیشه قیمت نفت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشود و این عرضه و تقاضا رابطه مستقیمی با مسائل و اتفاقات سیاسی و نظامی در کشورهای مختلف دارد.

  ادامه مطلب »