رفع پوسیدگی‌‌ها در مراحل ابتدایی بدون تراشیدن دندان با محصول دانش بنیان ایرانی

شرکت فرتاک اندیشه برنا موفق به ارائه محصولی دانش‌بنیان شده که بدون نیاز به تراشیدن دندان و آسیب زدن به آن به سلامت دهان و دندان افراد کمک می‌کند.

کیانا شکفته، مدیرعامل شرکت فرتاک اندیشه برنا در گفت‌وگو با مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آن‌ها عنوان کرد: شرکت ما در گام اول برای یکی از محصولات خود موفق به اخذ نشان دانش‌بنیان شده است. این محصول در زمینه برطرف کردن پوسیدگی‌های اولیه در مراحل ابتدایی فعالیت می‌کند و می‌تواند بدون نیاز به تراشیدن دندان و بدون ایجاد آسیب به آن، پوسیدگی‌ها و لکه‌های سفید روی دندان را از بین ببرداین محصول در ایران نمونه مشابهی ندارد و در سطح دنیا نیز تنها یک نمونه مشابه خارجی دارد.

وی خاطرنشان کرد:  قیمت این محصول حدود یک چهارم نمونه مشابه خارجی آن است.

شکفته تصریح کرد: علاوه بر محصول قبلی، در حال حاضر در حال تلاش برای دانش‌بنیان کردن محصول دیگری نیز هستیم. این محصول، محلولی به نام نقره فلوراید است که به عنوان یک ماده پیشگیری کننده از پوسیدگی در سطح جهانی شناخته می‌شود. ما مفتخریم که برای اولین بار در ایران موفق به تولید صنعتی این محصول در مقیاس بزرگ شده‌ایم.

وی با اشاره به مزایای نقره فلوراید گفت: این محلول می‌تواند در مناطقی که دسترسی به خدمات دندانپزشکی دشوار یا ناممکن است، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مؤثر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از نقره فلوراید همچنین می‌تواند به طور قابل توجهی از پوسیدگی دندان در افراد با سطوح بالای پوسیدگی جلوگیری کندحتی در مواردی که پوسیدگی دندان رخ داده است، استفاده از نقره فلوراید می‌تواند از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری کند.

ارائه این محصول به بازار، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای مجموعه ما در حوزه دندانپزشکی به شمار می‌رود.

وی در خصوص رقم اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده توسط این مجموعه گفت: در مجموعه ما به صورت مستقیم ۱۵ نفر و غیرمستقیم قابل شمارش نیستند.

شکفته در پایان در خصوص استفاده از حمایت‌های معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: در زمینه تسهیل و تسریع پروسه اداری پیچیده و طولانی و فضای مناسب نیاز به حمایت ویژه داریم. همچنین محصول ما در زمینه پیشگیری پوسیدگی دندان نیاز به یک سری قانونگذاری دارد که در تمام روستاها و مکان‌هایی که به دندانپزشک دسترسی ندارند استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا