همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با پست

تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و اداره کل پست استان سمنان با هدف تأسیس مرکز نوآوری پست و اعطای عاملیت جذب و استقرار شبکه منتورینگ حمایت از واحدهای فناور به امضا رسید.
به گزارش سیناپرس، به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و اداره کل پست استان سمنان با هدف تأسیس مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته و اعطای عاملیت جذب و استقرار شبکه منتورینگ حمایت از استارت آپ‌ها، شتاب دهنده هسته‌های فناور به امضای رؤسای دو مجموعه رسید.

در ابتدای نشست، فرامرز روستایی مدیرکل پست استان سمنان، ضمن تشکر از حضور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و هیئت همراه، دغدغه‌های اداره پست استان سمنان را مشکلاتی در زمینه تجارت الکترونیک و فناوری‌های روز دنیا عنوان کرد و گفت: پست می‌تواند حلقه مهمی بین تولید کننده و مصرف کننده باشد و پارک علم و فناوری نیز با توجه به دارا بودن شرکت‌های دانش بنیان می تواند با فناوری‌های نوین روز در خدمت‌رسانی هرچه بهتر اداره پست را کمک و همراهی کند.

در ادامه یحیایی رئیس اداره بازاریابی و سرویس‌های نوین پستی اداره پست استان، درباره تهدیدها و عوامل کاهنده رونق کسب و کار پست، چالش‌های وضع موجود کسب و کار پست، مزیت‌های محوری حاضر شرکت پست، فرصت‌های پیش روی شرکت پست توضیحاتی را ارائه کرد.

در این نشست، مرتضی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان با تأکید بر نقش و اهمیت جایگاه شبکه پستی به لزوم کمک به ارتقای خدمت رسانی پست حتی در مناطق روستایی اشاره کرد و اظهار کرد: دستگاه‌های مرتبط می‌توانند به خدمت‌رسانی هر چه بیشتر مجموعه پست کمک کنید.

در ادامه داود مداح رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به اهمیت موقعیت استان سمنان اشاره کرد و پتانسیل مردمی شهر سمنان را موضوع مهمی دانست و اظهار داشت: اداره پست استان سمنان مجموعه‌ای آبرومند و وزین است و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان آمادگی دارد در جهت خدمت‌رسانی هرچه بیشتر در زمینه اثرگذاری بر حل مسائل و مشکلات، همکاری، تعامل و مشارکت کند.

حمیدرضا محمدیان سمنانی معاون فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نیز به اهمیت جایگاه پست و تلاش‌های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: رویداد تانا در جهت توسعه و ارتقای زیست بوم نوآوری استان‌ها با نگاه به مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های فناورانه و همچنین مسائل و نیازهای استان می‌باشد که پارک علم و فناوری آمادگی دارد در جهت برآورده کردن نیازهای اداره پست استان تلاش کند.

امین جانقربانی مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، نیازها و مشکلات اداره پست را به دست واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه حل شدنی دانست و اشاره کرد: با فراخوان‌های اختصاصی، ایده‌های مختلف به پارک علم و فناوری خواهد رسید و ایده‌ها توسط کارشناسان پارک علم و فناوری بررسی و به ایده برتر دست پیدا خواهیم کرد.

در پایان مدیر اداره کل پست استان سمنان ابراز امیدواری کرد و گفت: انتظار داریم با امضای این تفاهم‌نامه و با فناوری‌های جدید، باعث ارتقا صنعت پست، به عنوان یک هاب منطقه‌ای، پیشرو در خدمت‌رسانی و مرکز ثقل تجارت الکترونیک کشور باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا