در ماه فوریه؛

لگو ایستگاه فضایی بین‌المللی ساخته شد

کد خبر : 98223 چهارشنبه 02 بهمن 1398 - 10:07:46

گروه اسباب‌بازی سازی "لگو"( Lego) یک نسخه لگویی از "ایستگاه فضایی بین‌المللی"(ISS) را ساخته که در ماه فوریه در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

نسخه لگویی "ایستگاه فضایی بین‌المللی" ۸۶۴ قطعه دارد و ۷۰ دلار قیمت‌گذاری شده است و شرکت لگو اعلام کرده که از تاریخ اول فوریه سال جاری در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

ساخت نسخه لگویی ایستگاه فضایی بین‌المللی حاصل رقابتی است که سال گذشته شرکت لگو به مناسبت دهمین سالگرد برنامه ایده‌های این شرکت بود برگزار کرد. در این رقابت طرفداران این امکان را دارند که مفاهیم مورد علاقه خود در ساخت لگو را به شرکت ارائه دهند.

این مدل لگویی ایستگاه فضایی بین‌المللی هم ۱۰ هزار و ۴۳۸ رای کسب کرد و ۴۵.۶ درصد از آراء را به خود اختصاص داد که نتیجه آن هم ساخت این مدل شد.

شرکت "لگو" اعلام کرده که برای ساخت محصول نهایی با ناسا مشورت کرده که تمامی جزئیات "ایستگاه فضایی بین‌المللی" را دقیق و درست در این مدل به کار گیرد.

به لطف برنامه ایده‌های لگو که سالیانه برگزار می‌شود، این شرکت و ناسا همکاری‌هایی با هم داشته‌اند.

در سال ۲۰۱۷ میلادی بود که لگو دو مجموعه لگویی عرضه کرد که با الهام از تجهیزات فضایی ناسا ساخته شده بودند. یکی از این مجموعه‌ها مدل لگویی موشک ساترن ۵(Saturn V) ناسا بود که ۱۷۰ دلار قیمت دارد.

همچنین مدل‌هایی هم عرضه شد که به افتخار برخی از پیشگامان زن در ناسا ساخته شده بودند.اخیرا هم ناسا و لگو در پروژه ۵۰ سالگی آپولو ۱۱ با یکدیگر همکاری کردند.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]