کد خبر : 96306 چهارشنبه 29 آبان 1398 - 14:02:35
دستگاه-سانتریفیوژ-دور-بالا-ساخته-شد

با یک ششم قیمت مشابه خارجی:

دستگاه سانتریفیوژ دور بالا ساخته شد

سیناپرس: دستگاه سانتریفیوژ دور بالا، دستگاهی است که برای جدا کردن عناصر از مایعات به کار می رود و یک شرکت دانش بنیان، این محصول را با یک ششم قیمت مشابه خارجی تولید کرده است.

 عبدالمحمود همایون، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده لوله‌های خون‌گیری وکیوم گفت: این محصول در رشته‌های مختلفی مانند پزشکی و صنعت نفت کاربرد دارد، نمونه وارداتی با ویژگی‌های فنی مشابه رقمی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار قیمت دارد، متخصصان شرکت موفق شدند با بهای بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی، آن را تولید کنند.

مدیر عامل شرکت عنوان کرد: لوله‌های خون گیری تحت خلاء یا خون‌گیری وکیوم، دیگر محصول شاخص این شرکت است که برای خون‌گیری از انسان و حیوان به کار می‌رود. این محصول دارای فناوری نسبتاً پیشرفته‌ای است و جایگزین مناسبی برای خون‌گیری به روش‌های معمول قدیمی است. این دستگاه مزایای قابل توجهی برای بیمار و پرسنل درمان ایجاد می کند که از جمله آن می توان کاهش ریسک ابتلای پرسنل درمانی به بیماری‌ها را نام برد.

وی از مزیت‌های رقابتی این محصول گفت و ادامه داد: این دستگاه با یک ششم قیمت محصول خارجی تولید می شود.در حال حاضر نزدیک به ۵۰ درصد از نیاز کشور، به این محصول را تامین می کنیم و در تلاش هستیم که سهم شرکت از بازار را افزایش دهیم.

مدیر عامل شرکت با اشاره به تلاش‌های مدیران مجموعه برای رشد شرکت بیان کرد: این مرکز دارای آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی، سلولی مولکولی، بیوشیمی، سالن‌های تولید، انبارهای مواد اولیه و واحد کنترل کیفیت است.

وی افزود: تا کنون به کشورهای متعددی از جمله عراق و افغانستان صادرات داشته‌ایم و امیدوار هستیم بتوانیم دامنه صادراتی شرکت را تا کشورهای سوریه و آذربایجان نیز گسترش دهیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]