درچین؛

ایرپاد پرو تقلبی تولید می کند

کد خبر : 95842 یکشنبه 12 آبان 1398 - 14:19:59

با وجود تنش های تجاری میان چین و آمریکا، به محض عرضه ایرپاد پروی جدید شرکت اپل، کارخانه های چینی آماده تولید نمونه تقلبی آن شده اند.

به دلیل افزایش تنش های تجاری میان چین و آمریکا، فروش آیفون در چین با چالش روبرو شده است.

اما به نظر می رسد «ایرپاد پرو» های جدید این شرکت که دومین محصول پرفروش اپل  به حساب می آیند، همچنان در این کشور پرطرفدار هستند. بنابراین بسیاری از کارخانه های محلی به سرعت دست به کار تولید نمونه های تقلبی آن شده اند. 

این در حالی است که «ایرپاد پرو» جدید از چهارشنبه هفته گذشته به قیمت ۲۴۹ دلار به بازار عرضه شده است.

یکی از فروشندگان محصولات الکترونیکی در بازار عمده فروشی شنژن چندساعت پس از معرفی محصول جدید اپل به خبرنگار این روزنامه گفت:  ما هدفون هایی دقیقا مشابه ایرپاد پرو را  به زودی و حداکثر تا ۲یا ۳ روز آینده برای فروش عرضه می کنیم. 

ایرپاد پرو جدید دارای فناوری حذف سروصدای اطراف است. این فناوری به وسیله یک تراشه به نام H۱فعال می شود.  قیمت رسمی این محصول اپل در چین ۱۹۹۹ یوان (۲۸۳ دلار) اعلام شده است.

نمونه های تقلبی ایرپاد با توجه به مواد و دقت به کاررفته در تولید آن با قیمتی بین ۶۹ تا ۲۹۹ یوان(۱۰ تا ۴۲ دلار) در بازار فروخته می شوند. به گفته فروشندگان محلی یک ایرپاد ۲۹۹ یوانی شباهت زیادی به نمونی اصلی دارد و حتی هنگام همخوان شدن با آیفون فرد به او هشدار می دهد.

البته ساخت نمونه جعلی ایرپادهای جدید کمی پرهزینه تر خواهد بود زیرا طراحی و قالب آنها تغییر کرده است.  اما قیمت آن پس از تثبیت تقاضا کاهش می یابد.

 این در حالی است که بیش از ۲۵ میلیون مشتری اپل در سراسر جهان از ایرپادهای تولید اپل استفاده می کنند اما بسیاری از جوانان نیز از ایرپادهای تقلبی استفاده می کنند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]