کد خبر : 94955 یکشنبه 07 مهر 1398 - 17:29:53
دستگاهی-برای-تصفیه-آب-بدون-هدر-رفت

توسط محققان داخلی تولید شد:

دستگاهی برای تصفیه آب بدون هدر رفت

یکی از شرکت‌های داخلی با تلاش و همت متخصصان خود توانست دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت و پساب را طراحی و تولید کند.

عقیل امانی، مدیر عامل این شرکت با بیان این که این سیستم با حمایت و پشتیبانی مرکز رشد علم و فناوری سمنان برای نخستین بار در کشور عرضه شده و در دنیا بی نظیر است، اظهار کرد: دستگاه تولیدی ما عمر بسیار بالا و مصرف پایینی دارد. این سیستم دارای گواهی ثبت اختراع، تاییدیه عالی‌ترین مرجع علمی کشور، گواهی‌ نامه تست آب ورودی و خروجی از سازمان آب و فاضلاب و گواهی آنالیز آب از آزمایشگاه آب و خاک شاهرود است.

وی افزود: دستگاه‌های تصفیه آب خانگی موجود در بازار که با سیستم RO کار می‌کنند، به ازای هر لیتر آب تصفیه مقدار ۳ لیتر آب آشامیدنی را هدر می‌دهد و آن را به فاضلاب منتقل می‌کند؛ اما دستگاه تولیدی ما هدر رفت آب ندارد و تمام مراحل تولید آزمایشی و مراحل اتوماسیون دستگاه با موفقیت صورت گرفته و هم اکنون وارد بازار کشور شده است.

به گفته مدیرعامل این شرکت، عملکرد این دستگاه تصفیه ساده بنظر می‌رسد، اما از پیچیدگی بسیار علمی و تجربی برخوردار است. عملیات این سیستم جدید را به دو بخش می‌توان تقسیم کرد؛ موتور پرقدرت که علاوه بر تامین فشار آب مورد نیاز دستگاه از یک طرف و عمل تزریق دور ریز دستگاه با فشار لازم بدون برگشت به لوله آب خام از طرف دیگر تامین می‌کند، بخش نخست این دستگاه است.

وی ادامه داد: در بخش دوم در واقع عملیات بازچرخانی دورریز در یک سیکل نیمه بسته با آب خام مخلوط می‌شود و امکان مجدد آن به دستگاه نیز کم اثر و حتی بی‌اثر می‌شود، بطوریکه نه تنها عملیات فیلتراسیون دستگاه به خوبی صورت می‌گیرد و صدمه‌ای به بار نمی‌آورد، بلکه دو منظوره بودن فشار موتور نیز به لوله آب شهری فشار مضاعف وارد نمی‌کند.

امانی خاطرنشان کرد: تولید این دستگاه جدید ۷ مرحله‌ای و ۸ مرحله‌ای است. دستگاه مذکور پس از تصفیه، آب را به صورت آب قلیایی و Ph نرمال در می‌آورد و متناسب با سوخت‌وساز بدن آب را تصفیه می‌کند. ظرفیت تولید این دستگاه، ۲۰۰ لیتر در دوز است.

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]