کد خبر : 94840 پنج شنبه 04 مهر 1398 - 13:00:54
بزرگ‌ترین-فرودگاه-جهان،-افتتاح-می‌-شود!

فرودگاه داکسینگ پکن،

بزرگ‌ترین فرودگاه جهان، افتتاح می‌ شود!

سیناپرس: بزرگ‌ترین فرودگاه جهان که در شهر پکنِ چین ساخته‌ شده است، این هفته به بهره‌برداری می‌رسد. البته برای اینکه استفاده از این فرودگاه با ظرفیت کامل صورت پذیرد، به حدود دو سال زمان نیاز است.

نام این فرودگاهِ بین‌المللیِ شهرِ پکن «داکسینگ»(Daxing) است که با نام مستعار ستاره دریایی نیز شناخته می‌شود. ظرفیت فرودگاه داکسینگ حدود 100 میلیون مسافر در سال پیش‌بینی می‌شود. باوجود این‌که این فرودگاه بزرگ‌ترین فرودگاه جهان محسوب می‌شود، ولی به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که مسافران برای رسیدن به هر گیت بیش از 8 دقیقه پیاده‌روی نکنند.

فرودگاه داکسینگ که حدود 700 هزار مترمربع مساحت دارد توسط معمار شهیر عراقی – بریتانیایی، زاها حدید (Zaha Hadid) طراحی‌ شده است. شکل آن شبیه به یک ستاره دریایی است. این طراحی خلاقانه و زیبا جابجایی مسافران را در بزرگ‌ترین فرودگاه جهان، انعطاف‌پذیر و آسان می‌کند.

مسیر دسترسی ریلی این فرودگاه در کمتر از 20 دقیقه مسافران را از فرودگاه داکسینگ به‌وسیله قطارهای پرسرعت به مرکز شهر منتقل می‌کند. پیش‌بینی می‌شود این فرودگاه تا بهار سال 2020 به بیش از 112 مقصد در سراسر جهان پرواز داشته باشد.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]