کد خبر : 94737 دوشنبه 01 مهر 1398 - 10:49:50
دانشگاه-علم-و-فرهنگ،-در-عرصه-بین-المللی-درخشید

نخستین دانشگاه غیردولتی در جذب دانشجوی بین الملل:

دانشگاه علم و فرهنگ، در عرصه بین المللی درخشید

سیناپرس: سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار با محوریت طبیعت گردی سوم و چهارم مهرماه توسط دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری سفارت اتریش برگزار می گردد.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به برگزاری  چنین رویدادی از سوی دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان نهادی دانشگاهی، گفت:  محیط زیست همواره جزء دغدغه های جهاددانشگاهی بوده و وجود پژوهشکده گردشگری، پژوهشکده محیط زیست و دانشکده گردشگری در مجموعه جهاددانشگاهی صحتی بر این ادعاست.به همین دلیل بود که دانشگاه علم و فرهنگ در این خصوص قدم برداشت تا با گام های بین المللی بتواند در راستای تحقق اهداف جهاددانشگاهی نیز گام بردارد.

سید سعید هاشمی در ادامه افزود:  یکی از فعالیت هایی که در راستای تعاملات و ارتباطات بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ در رسیدن به اهداف برنامه های توسعه ای دانشگاه در نظر داشت، سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار با محوریت طبیعت گردی بود که از سال گذشته با مشارکت سفارت اتریش و دانشگاه IMC شکل گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا دانشگاه علم و فرهنگ با حمایت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در حوزه ارائه مجوز پذیرش دانشجوی بین الملل و همچنین با حمایت معاون وزیر و سازمان دانشجویان این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه غیردولتی در حوزه پذیرش دانشجویان بین المللی ورود پیدا کرد.
هاشمی تصریح کرد: امیدواریم در راستای این تعاملات و با توجه به همکاری هایی که با دانشگاه IMC در حوزه گردشگری داشتیم، بتوانیم  شاهد تبادل تجربه و دانش بین صاحبنظران و اساتید برجسته دانشگاه های اتریش و مجموعه دانشگاه علم و فرهنگ باشیم.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به اینکه سمپوزیوم گردشگری با نگاه تبادل انتقال دانش و تجربیات کار خود را آغاز کرده است، گفت: در سمپوزیوم بین المللی گردشگری پایدار به بحث گردشگری پایدار  توجه ویژه ای داشتیم و مجموعه کارهایمان را نیز به موضوع طبیعت گردی معطوف کردیم؛ به ویژه در حوزه طبیعت گردی کوهستان و  گردشگری ورزشی با نگاه جدی به بحث توسعه پایدار مباحث را دنبال می کنیم.
هاشمی عنوان کرد: با توجه به اینکه در رابطه با مسائل زیست محیطی، کشور با مسائل جدی مواجه است، اندیشمندان و نخبگان حوزه گردشگری و محیط زیست در این رویداد حضور دارند. امیدواریم این سمپوزیوم دستاورد مطلوبی برای مجموعه کشور داشته باشد و فرهنگ سازی مناسبی که کشور در رابطه با گردشگری پایدار به آن نیاز دارد، ایجاد شود.
وی ادامه داد: در این سمپوزیوم میهمانانی از وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور ، سازمان محیط زیست، NGO ها، دانشگاهیان، بخش صنعت که مستقیم با گردشگران داخلی و خارجی در ارتباط است، حضور دارند. علاوه بر این، با همکاری طرف اتریشی ما تیمی از مجموعه وزارت گردشگری و محیط زیست این کشور و بیش از 20 نفر از صاحبنظران و دانشگاهیان  ومیهمانان اتریشی این حوزه  برای شرکت در این رویداد حضور دارند.
هاشمی با بیان اینکه مهمانان خارجی از سفارت خانه های کشورهای مختلف نیز در این رویداد شرکت خواهند کرد، گفت: در کنار این مراسم یک نمایشگاه اختصاصی با عنوان نمایشگاه فرهنگ ملل دانشجویان بین المللی در ایران با همکاری اداره کل دانشجویان غیرایرانی سازمان دانشجویان وزارت علوم با حضور 18 کشور برگزار خواهد شد که شرکت کنندگان به ارائه فرهنگ کشور خود می پردازند که این نمایشگاه می تواند شرایطی را مهیا کند که فرهنگ های مختلف بتوانند با یکدیگر آشنا شوند.
وی با تاکید بر اینکه، این دو رویداد در کنار یکدیگر برگزار می شود، امیدواریم مورد استقبال جامعه هدف قرار گیرد و علاقه مندان در آن حضور پیدا کنند، گفت: پژوهشکده گردشگری، پژوهشکده محیط زیست و دانشکده گردشگری در مجموعه جهاددانشگاهی همیشه با استفاده از ظرفیت های کشور موجب هم افزایی مجموعه ها با یکدیگر شده است و امیدواریم با این فعالیت به آن هدف غایی که همان توسعه پایدار در گردشگری است، برسیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • سلیمی سه شنبه 02 مهر 1398 - 10:07:41
    امید که کشور ما در تمام مراحل خوش بدرخشد

[کد امنیتی جدید]