به گفته مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب؛

۴۸ آب شیرین کن درکشور فعال است

کد خبر : 79141 پنج شنبه 03 خرداد 1397 - 22:30:53


مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران گفت: 48 آب شیرین کن بزرگ، متوسط و کوچک در مناطق مختلف کشور فعال است.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،حمیدرضا جانباز روز پنجشنبه درجمع خبرنگاران دربوشهرافزود: 6 آب شیرین کن جدید نیز در کشور احداث می شود که اعتبار مورد نیاز آنها درحدود 70 هزار میلیارد ریال است. 
وی ادامه داد: براساس برنامه ششم توسعه تا پایان این برنامه باید30 درصد آب مناطق ساحلی کشور از راه آب شیرین کن تامین شود. 
جانباز یادآورشد: شمار آب شیرین کن های احداثی استان بوشهر نیز 2 آب شیرین کن در کنگان و بوشهر است که ظرفیت روزانه هرکدام از آنها 10 هزار مترمکعب است. 
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اضافه کرد: اکنون سرانه مصرف آب شهری کشور بین 170 تا 233 لیتر و روستایی نیز 140 تا 180 مترمکعب است. 
جانباز با اشاره به اینکه متوسط آب بدون درآمد کشور 31.2 درصد است اظهارداشت: متوسط آب بدون درآمد استان بوشهر 38.7 درصد و بسیار فراتر از میانگین کشوری است. 
وی عنوان کرد: پرت آب فیزیکی استان بوشهر نیز 17.5 درصد است که متوسط این شاخص در کشور 10.4 درصد است. 
جانباز ادامه داد: اکنون براساس تخمین صورت گرفته شمار انشعاب های آب غیرمجاز در استان و شهر بوشهر به ترتیب 16 و 6 هزار انشعاب است. 
وی افزود: پساب ها در استان بوشهر یک منبع آبی بی بدیل هستند که بهره برداری از آن می تواند مشکل تامین آب این استان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]