معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

آمادگی حمایت از روش های علمی جدید در حوزه کشاورزی وجود دارد

کد خبر : 78763 یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 - 09:17:12

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در دولت و معاونت علمی و فناوری، آمادگی حمایت از تفکرات و روش های علمی جدید در حوزه کشاورزی وجود دارد.

سورنا ستاری در مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش فنی تولید بذور ارقام اصلاح شده جدید زراعتی به بخش خصوصی در کرج، افزود: باید از ابتدا در پروژه ها تزریق فناوری در زندگی روزمره مردم تعریف شود.

ستاری افزود: راه پژوهش دولتی همین است و باید پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و بخش دولتی هم می تواند از این طریق درآمد داشته باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی، قدیمی ترین موسسات را در زیرمجموعه خود دارد، افزود: انتقادی که در سیستم دولتی وجود دارد این است که چرا نتایج تحقیقات در زندگی مردم دیده نمی شود.
ستاری گفت: اکنون بسیاری از موانع بخش کشاورزی با تغییر رویکردها حل شده و بذر و نهال جزو حوزه های حاکمیتی است که باید تحقیقات پایه شود چراکه کشور به این بخش نیازمند است.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: قراردادهای منعقد شده نتیجه سال ها تحقیق است و موسسه اصلاح بذر و نهال به مرحله ای از بلوغ خود رسیده و به دنبال روش های نوین تجاری سازی است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]