عالمان ما توان عرض اندام علمی در کشور ندارند

کد خبر : 7097 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 13:54:03

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: فرار مغزهایی که در دنیای در حال توسعه اتفاق می‌افتد ناشی از این است که عالمان ما توان عرض اندام علمی ندارند.

 وحید احمدی در افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی گفت: مهمترین مشکل ما در دنیای در حال توسعه فرار مغزها است و این ناشی از آن است که عالمان ما در کشور عرضه اندام علمی ندارند.وی افزود: دانشجویان پس از اتمام دوره دانشجویی در عرصه‌های علمی حضور ندارند. مراکز علمی و مراکز رشد یکی از ابزارهای عرصه علمی به شمار می‌رود و دانشجویان باید در این عرصه‌ها حضور یابند. 

معاون وزیر علوم اظهار داشت: جشنواره شیخ‌بهایی می‌تواند مسیر تعامل بین ایده‌پردازان و سرمایه‌گذاران را میسر کند.

وی درخصوص المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی گفت: مسئولیت این المپیاد برعهده شبکه علمی و تحقیقاتی قرار گرفته تا بتوانیم فضای دانشگاه را به فضای زنده تبدیل کنیم.

وی اظهار داشت: این المپیاد در جهت ارتباطات و تعاملات ایده‌پرور با شرکت‌های سرمایه‌گذار است تا در نهایت به کارآفرینی در کشور منجر شود.احمدی افزود: از طریق این المپیاد که برای اولین‌بار همزمان با جشنواره شیخ‌بهایی برگزار می‌شود، دانشجویان تنها به دنبال آموزش نباشند و به سمت ایده‌پروری حرکت کنند.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که در دنیا ظرفیت استقبال از جوانان را نداریم، گفت: همچنین از استارتاپ ویکندها نیز استقبال زیادی می‌شود تا جوانان به سمت ایده‌پروری سوق پیدا کنند. معاون وزیر علوم افزود: برگزاری جلسه شورای حکام مرکز منطقه‌ای توسعه پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری زیر نظر یونسکو (آیریس)، همزمان با جشنواره است که نمایندگان کشورهای چین، کره جنوبی، مالزی و یونسکو در آن حضور دارند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم این جشنواره بتواند عرضه اندام علمی بین‌المللی داشته باشد و دو فرآیند المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی و جشنواره یکدیگر را تکمیل کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]