مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری خبر داد

آمادگی صندوق برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های دانش بنیان

کد خبر : 6743 دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 14:37:43

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در نشست مشترک با اعضای تولید کننده دانش بنیان اتاق بازرگانی کرمان از آمادگی آن صندوق برای ارایه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

 محمد حسین صادقی در نشست مشترک مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و تعدادی از اعضای تولید کننده دارای محصولات دانش بنیان گفت: کشور با وجود بودجه‌های فعلی دولت به رشد اقتصادی مورد نظر دست نخواهد یافت و لازم است بخش خصوصی واقعی وارد صحنه شود.صادقی افزود: باید بر اساس مزیت‌ها به تولید مبتنی بر فناوری به عنوان بهترین روش تولید توجه کرد.

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در ادامه به شرایط استفاده از خدمات صندوق اشاره کرد و گفت: فقط شرکت‌های بخش خصوصی و تعاونی می توانند از خدمات این صندوق استفاده نمایند.

صادقی از شرکتهای تولیدکننده کالا و خدمات دانش بنیان، شرکت‌های دانش بنیان نوپا و شرکت های صنعتی دارای فعالیت‌های دانش بنیان و دارای واحدهای تحقیق و توسعه فعال به عنوان مشتریان اصلی صندوق یاد کرد.

وی در خصوص امکان استفاده شرکتهای دو ملیتی از خدمات صندوق هم گفت: در صورتی که 51 درصد از سهام شرکت و واحد تولیدی متعلق به سرمایه گذار ایرانی باشد امکان استفاده از خدمات صندوق وجود دارد.

صادقی نرخ تسهیلات صندوق را 8 درصد پایین‌تر از نرخ سود تسهیلات شورای پول و اعتبار اعلام کرد و گفت : برای ارایه این تسهیلات با توجه به هدف صندوق، سعی می‌شود تا حد ممکن سخت گیری در دریافت وثیقه وجود نداشته باشد.

به گزارش ایسنا،مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به سرمایه 30 هزار میلیارد ریالی صندوق گفت: هر ساله مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی به صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص می یابد و ماموریت آن کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان است.

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]