کد خبر : 62018 یکشنبه 01 مرداد 1396 - 11:57:47
-رکوردشکنی-سوبارو-را-در-نوربرگرینگ

حتی باران هم جلودارش نشد؛

رکوردشکنی سوبارو را در نوربرگرینگ

یک پیست است و یک نوربرگرینگ. پیست نوربرگرینگ (Nürburgring) که در شهر نوربرگ آلمان قرار دارد، فرصت مناسبی برای خودروسازهای مدعی است تا با اتومبیل‌های اسپرت و قدرتمندشان حاضر شوند و زمان یک دور پیست را ثبت کنند.

به گزارش سیناپرس به نقل از دی جی کالا مگ، با وجود هوای کمی بارانی، سوبارو توانست با خودروی WRX STI Type RA NBR Special زمان ۶ دقیقه و ۵۷٫۵ ثانیه را ثبت کند، این یعنی زمانی برابر با مدل ۹۱۸ اسپایدر پورشه! این زمان‌گیری، رکورد جدیدی در کلاس خودروهای ۴ در سدان به حساب می‌آید. البته در نظر داشته باشیم که این مدل ویژه به عنوان خودروی تولید انبوه قلمداد نمی‌شود و صرفا یک پروتوتایپ رکوردار است.

این خودرو از پیشرانه مشابه سوبارو WRC STI  مدل ۲۰۱۷ بهره می‌برد؛ پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ با حجم ۲ لیتر با قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار! همین اعداد و ارقام این خودرو تمام‌چرخ محرک باعث شد تا امروز شاهد رکورد جالبی در پیست نوربرگرینگ و آن هم در هوای بارانی باشیم.

حالا قرار است ۵۰۰ دستگاه از نمونه‌ی WRX STI Type RA تولید و تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به بازار آمریکا عرضه شود. این مدل با نمونه‌ی رالی فرق دارد؛ مثلا این خودرو قرار است به یک پیشرانه ۲٫۵ لیتری توربوشارژ با توان ۳۱۰ اسب‌بخار مجهز شود. هم‌چنین سوبارو قصد دارد در بخش‌هایی از بدنه از فیبرکربن برای کاهش وزن استفاده کند و ادوات مختلفی را برای بالابردن دینامیک رانندگی درنظر بگیرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]