پمپ‌های فرآیندی چند مرحله‌ای بومی‌سازی شد

کد خبر : 59681 دوشنبه 22 خرداد 1396 - 14:39:29

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بومی‌سازی پمپ‌های فرآیندی چندمرحله‌ای (BB3) با حمایت این شرکت خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، بیژن عالی پور با اعلام خبر اظهار کرد: پروژه بومی‌سازی پمپ‌های گریز از مرکز چند مرحله‌ای (BB3) در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل، به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: این پروژه مطابق با استانداردهای معتبر جهانی برای نخستین بار در کشور و با همکاری مشترک کارشناسان منتخب شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های داخلی انجام شد.

عالی پور تصریح کرد: تمام مراحل تدوین دانش فنی، طراحی، ریخته‌گری و ساخت این نوع پمپ در داخل کشور صورت گرفته و نمونه ساخته شده، تمامی آزمایشات عملکردی را با موفقیت طی کرده است و عملکرد و راندمان آن مطابق با استاندارد API 610 است.

وی تصریح کرد: نمونه ساخته شده از این نوع پمپ از نظر دقت طراحی و ساخت قابل رقابت با محصولات شرکت‌های بزرگ پمپ‌سازی خارج از کشور است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: با توجه به این که ساخت این پمپ‌ها نخستین تجربه طراحی در کشور به حساب می‌آید، طراحی، تدوین دانش فنی و فعالیت‌های فنی مهندسی پروژه از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار بود که تحت نظارت دقیق و هوشمندانه سرپرستان و کارشناسان این شرکت با موفقیت محقق شد.

وی اظهار کرد: پمپ‌های گریز از مرکز چند مرحله‌ای (BB3) کاربری فراوانی در واحدهای نفت و گاز دارند و با بومی‌سازی آن‌ها ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع داخلی خواهد شد.

عالی پور با تقدیر از همه دست‌اندرکاران این پروژه، اظهار امیدواری کرد: این موفقیت‌ها و اقدامات بدیع و نوآورانه در راستای تولید صیانتی و حمایت از صنایع داخلی، استمرار داشته باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]