چهارمحال و بختیاری به هفتمین استان خشک کشور تبدیل شد

کد خبر : 59656 دوشنبه 22 خرداد 1396 - 11:43:35

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش دما و کاهش 15 درصدی بارشها گفت: این استان رتبه هفتم استانهای خشک کشور را امسال به خود اختصاص داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهرداد قطره سامانی افزود: در روزهای اخیر دمای هوای شهرکرد با افزایش 6 درجه ای در گرمترین زمان روز به 34 درجه رسیده است که در اواخر هفته این افزایش دما بیشتر می شود.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس نقشه های پیش یابی، احتمال وقوع باران در ماه های آینده صفر است و استان با کاهش 15 درصدی بارشها در مقایسه با دوره مشابه بلندمدت روبرو است از این رو چهارمحال و بختیاری نهمین سال متوالی خشکسالی را تجربه می کند و در ردیف استانهای خشک کشور قرار گرفته است.
قطره سامانی همچنین از وقوع پدیده گردو غبار محلی برای بعد از ظهر روز سه شنبه خبر داد و گفت: وزش باد در بعد از ظهرها منجر به فعال شدن چشمه های گرد و خاک در استان می شود.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه کارون و زاینده رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز است. بیش از هشت سال است که تغییر شرایط اقلیمی، کاهش نزولات آسمانی و تغییر شکل بارش ها از برف به باران، این استان شاهد پدیده خشکسالی است و که این پدیده پیامدهای ناگواری را برجای گذاشته است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]