آخرین هنرنمایی پهپادها؛

دسترسی به اینترنت در دورافتاده ترین نقاط با پهپادهای خورشیدی

کد خبر : 5356 شنبه 22 فروردین 1394 - 11:42:54

هنرنمایی پهپادها، این بار در عرصه توسعه اینترنت به دورافتاده ترین نقاط جهان. این ایده جالب توجهی است که گروهی از محققان در اروپا به دنبال تحقق آن هستند.

به گزارش مهر، یک شرکت پرتغالی در نظر دارد تا از پهپادها برای توسعه شبکه جهانی اینترنت و دسترسی مردم به قابلیت های آن استفاده کند. مهندسان این شرکت به تازگی نخستین پرواز آزمایشی این پروژه را با موفقیت انجام داده اند.

شرکت Quarkson از پهپادهای خورشیدی موسوم به SkyOrbiter جهت عملیاتی سازه این ایده استفاده می کند. این پهپادها قابلیت های پروازی شگفت انگیزی دارند به طوریکه تا هفته ها و ماهها می توانند در آسمان به پرواز بی وقفه خود ادامه دهند. این شرکت پرتغالی اعلام کرده که پهپادهایش توانایی پرواز تا ارتفاع ۲۲ کیلومتری را نیز دارند.

پهپاد

پهپاد

پرواز آزمایشی این سیستم های پروازی در دوم آوریل و در نقطه ای که اعلام نشده است صورت گرفت.

به گفته شرکت Quarkson، پهپادهای مورد نظر به تجهیزات ارتباطاتی وای – فای مجهز هستند که می توانند دسترسی مردم در دورافتاده ترین نقاط جهت به اینترنت را از رؤیا به واقعیت تبدیل کنند.

آزمایش اخیری که با استفاده از این پهپادها صورت گرفته تنها نسخه کوچکی از آن چیزی است که محققان در ابعادی کلان در سر می پرورانند.

پهپادهایی که در این پروژه آزمایشی مورد بررسی قرار گرفتند پهنای بال ۵ متری داشته و تا ارتفاع ۱۰۰ متری از زمین اوج گرفتند.

گفته می شود این شرکت پرتغالی پهپاد خورشیدی با پهنای بال ۲۲ متری نیز ساخته است اما تاکنون به دلیل مخالفت دولت پرتغال امکان آزمایش آن فراهم نشده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]