جهاد دانشگاهی دو هزار میلیارد تومان دانش تولید کرده

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی طی ۴۴ سال گذشته چیزی در حدود دو هزار میلیارد تومان تولید دانش داشته که این دانش باید به محصول تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری سینا، دکتر حسن مسلمی نائینی روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در بازدید از پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی دانش‌بنیان در ۴۴ سال گذشته ثمرات فراوانی داشته که در حل مشکلات و مسائل کشور موثر بوده است.

مسلمی نائینی ادامه داد: در پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی نمونه‌های مختلفی از محصولات متنوع تولید شده که امیدواریم در آینده با مشارکت بخش خصوصی و مردمی که در شعار امسال هم آمده است بتوانیم این محصولات نمونه را به تولید انبوه برسانیم.

رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه به کارنامه جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: بسیاری از محصولات جهاد دانشگاهی در مرز علم و در دنیا مطرح است. طبق بررسی‌های صورت گرفته جهاد دانشگاهی چیزی در حدود دو هزار میلیارد تومان تولید دانش داشته که این دانش باید به محصول تبدیل شود. به خاطر این دستاورد باید از پژوهشگران، پیشکسوتان و حتی بازنشستگان جهاد دانشگاهی قدردانی کرد.

این مسئول درباره محصولات تولید شده در پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی گفت: بسیاری از این محصولات در حد استانداردهای بین‌المللی ولی با قیمت به مراتب کمتر از نرخ جهانی است. مدیران و سازمان‌های کشور باید قدر این داشته‌ها را بدانند و خریدار این محصولات باشند.

گفتنی است در این بازدید، آزمایشگاه تخصصی سم‌شناسی و خط تولید افزایه‌های سیمان‌کاری چاه‌های نفت افتتاح و یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی، پژوهشکده گیاهان دارویی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران منعقد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا