پذیرش 1300 دانشجوی جدید در دانشگاه پیام نور همدان

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با اعلام خبر آغاز پذیرش تکمیل ظرفیت رشته‌های کارشناسی دانشگاه پیام نور گفت: از سوی سازمان سنجش بیش از ۵۰ هزار نفر قبولی برای دانشگاه پیام نور در نظر گرفته شده که سهم استان یک هزار و ۳۳۳نفر است که در مراکز استان مشغول به تحصیل می‌شوند.

علی حسین محمد ظاهری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت نام از ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۴ فرودین ۱۴۰۳ ادامه دارد، اظهار کرد: از ۱۵ تا ۲۸ فروردین نیز دانشجویان می‌توانند با مراجعه حضوری به مراکز برای تکمیل پرونده و انتخاب واحد اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: از طریق فضای مجازی و پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی شده و آنها  می‌توانند با مراجعه به سایت پیام نور مدارک لازم را بارگذاری کنند البته لازم به ذکر است که آن افرادی که از مهر ماه مدارک را بارگذاری کرده‌اند اما به هر دلیلی موفق به ثبت نام کامل نشدند، نیاز به بارگذاری مجدد مدارک ندارند.

وی با بیان اینکه همدان با ۴۴۰ دانشجو در ۴۳ کد رشته محل بیشترین و فامنین با ۴۲ نفر در ۴ کد رشته کمترین دانشجو را در حوزه کارشناسی دارند مطرح کرد: افراد با تحصیل در دانشگاه پیام نور می‌توانند از همان ترم اول درخواست میهمانی کرده و در بحث تغییر رشته نیز با گذراندن یک‌ترم و معدل ۱۲ در رشته‌های مورد علاقه خود تحصیل کنند.

محمدظاهری یادآور شد: در حال حاضر ۱۰ مرکز واحد با ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو در استان همدان مشغول فعالیت هستند که میزان قبولی امسال در دانشگاه پیام نور نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته و در این بین بیشترین استقبال از رشته‌های روانشناسی، مدیریت و حقوق است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین ۳۰ درصد پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد از دانشجویان دانشگاه پیام نور هستند و این آمار برای آزمون های استخدامی هم صدق می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در سطح استان ۱۰۰ عضو هیئت علمی دارد. همچنین در بخش دانشجویان نیز ۶۰ درصد دانشجویان را خانم ها و ۴۰ درصد را نیز آقایان تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در سطح بین الملل رتبه  ۱۱۳۴ و در بین دانشگاه‌های کشور نیز رتبه ۱۷ تا ۱۹ را دارد، عنوان کرد: ظرفیت برگزاری اکثر دوره‌های آموزشی مورد نیاز ادارات را داریم و مدارک معتبر اعطا می‌شود.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا