آماده همکاری با جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آماده همکاری و تعامل با جهاددانشگاهی این استان در زمینه های مختلف هستیم.به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد، عین الله دهقان مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست مشترک با سید داود موسویان رییس جهاددانشگاهی استان افزود: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی است که در سطح کشور و حتی دنیا دستاوردهای داشته و اقدامات موثری انجام داد.
وی با اشاره به عملکرد مطلوب و اخلاق مداری خبرگزاری ایسنا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این خبرگزاری که مربوط به جهاددانشگاهی است در سطح استان با صداقت، اخلاق مداری رویدادها و اخبار مختلف اطلاع رسانی می کند و از رسانه های متمایز، موثر و مهم استان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان در سال ۱۴۰۲ در زمینه پژوهش در بین ۱۰ استان برتر کشور انتخاب شد. در راستای طرح راهیان پیشرفت و نمایشگاه پیشرفت می توانیم با مشارکت جهاددانشگاهی و در اجرای این طرح ها همکاری داشته باشیم.
همچنین سید داود موسویان رییس جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این نشست گفت: جهاددانشگاهی آماده همکاری در زمینه های مختلف از جمله آموزش، فرهنگی و پژوهش با ورزش و جوانان استان است.
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی دنبال رفع خلاها و کارهای برزمین مانده دستگاههای مختلف در سطح استان است، افزود: این نهاد انقلابی آماده همکاری با دستگاه های مختلف از جمله ورزش و جوانان است.
موسویان اظهارکرد: جهاددانشگاهی توان و پتانسیل فراوانی برای کمک به اهداف علمی، پژوهشی و فرهنگی ورزش و جوانان استان دارد و با همکاری هم می توانیم کارهای فاخری را برای جامعه هدف این اداره کل و ورزشکاران اجرا کنیم.
رییس جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این نهاد یک مرکز آنالیز و تشخیص عسل ایجاد و راه اندازی کرده است که مردم استان و دستگاه های مختلف می توانند عسل با کیفیت آزمایش شده و اصل را جهت مصرف خانگی، هدایا و سوغات محلی با قیمت مناسب از این مرکز خریداری کنند.
موسویان خاطرنشان کرد: عسلی که تست های آزمایشگاه این مرکز را پاس می کند با کیفیت است و تاکنون علاوه بر عرضه در سطح استان به سایر استانها نیز ارسال کرده ایم و حتی به برخی کشورها صادرات داشتیم.
وی با اشاره به پتانسیل استان در زمینه گیاهان دارویی ادامه داد: جهاددانشگاهی در راستای تولیدات دانش بنیان یک کارخانه تولید آفت کش و سموم گیاهی در گچساران در حال احداث دارد که محصولات این کارخانه از ۱۰ نوع گیاه تولید خواهد شد.
رییس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نرخ معلولیت استان از میانگین کشور بالاتر است، عنوان کرد: با این وجود متاسفانه تنها استانی هستیم که مرکز و آزمایشگاه ژنتیک نداریم که در همین راستا جهاددانشگاهی با توجه به سوابق عملکردی در سطح کشور اقدام به ایجاد و راه اندازی این مرکز کرده و تاکنون ساختمان و برخی تجهیزات این مرکز را آماده کرده ایم اما برای افتتاح و بهره برداری نیازمند اعتبار است.موسویان با اشاره به فعالیت های جهاددانشگاهی تاکید کرد: این نهاد در راستای فعالیت های فرهنگی عضو شورای فرهنگی دانشگاههای استان است و خبرگزاری ایسنا، ایکنا و مرکز افکارسنجی ایسپا نیز از بخش های فرهنگی این نهاد هستند.
وی با اشاره به فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی بیان کرد: در این حوزه مرکز آزمون را داریم که آزمون های مختلف از جمله آزمون های استخدامی را برگزار می کند، همچنین در زمینه آموزش بدو خدمت و ضمن خدمت کارکنان دولت و خانواده های آنها و فراگیران آزاد دوره های مهارتی و آموزشی را در زمینه های فنی، مهندسی، هنری، فرهنگی، پزشکی و کشاورزی و… برای اقشار مختلف برگزار می کند که استقبال خوبی از این دوره ها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا