تدوین تقویم گردشگری ورزشی سیستان وبلوچستان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از تدوین تقویم ویژه گردشگری ورزشی استان با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش سیناپرس محمدهادی طهرانی مقدم عصر دو شنبه در دیدار مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان استان که در محل اداره کل میراث فرهنگی انجام شد، افزود: سیستان و بلوچستان به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌های گردشگری و ورزشی بسیار غنی و منحصر به فرد است که با تلفیق این دو مقوله می‌توان شاهد تحول شگرفی در جنوب شرق کشور بود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مختلفی در استان اقدام به برگزاری رویدادهای فرهنگی می‌کنند اما ضرورت دارد برای تمامی این رویدادها یک پیوست گردشگری نیز دیده شود که این مهم در رویدادهای ورزشی جلوه بیشتری دارد و باید پیوستگی میراث فرهنگی و ورزش تقویت شود.

به گفته طهرانی مقدم، یکی از اقدامات مهمی که لازم است در سریع‌ترین زمان به سرانجام برسد، تهیه و معرفی دقیق بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری به بخش خصوصی هست و باید سند توسعه گردشگری با رویکرد ورزشی نیز به طور مشترک تهیه و تقویم ثابت با قابلیت اجرا و ماندگار تدوین شود.

وی ادامه داد: مردمی کردن گردشگری و واگذاری امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی به مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند امری انکار ناپذیر است و اگر مردم و بخش خصوصی به معنای واقعی وارد عمل شوند دیگر با مشکل بودجه و اعتبار مواجه نخواهیم شد و مردم خودشان صحنه گردان رویدادهای گردشگری ورزشی خواهند بود و تجربه نشان می‌دهد که با ورود اثربخش مردم، خروجی‌های قابل قبول تری نیز شاهد بوده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا