کد خبر : 3883 جمعه 22 اسفند 1393 - 11:47:24
داروهای-ضد-افسردگی-احتمال-ابتلا-به-بیماری-های-قلبی-را-کاهش-می-دهد

داروهای ضد افسردگی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

محققان آمریکایی می گویند: احتمال ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی در بیماران مبتلا به افسردگی که دارو مصرف می کنند، کمتر از بیمارانی است که داروها ضد افسردگی استفاده نمی کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث، محققان موسسه قلب مرکز درمانی سالت لیک سیتی آمریکا می گویند:تاثیر داروهای ضدافسردگی در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی از استاتین ها (داروهای ضد کلسترول که با خطر ابتلا به این بیماری ها مقابله می کند) بیشتر است.

محققان در این مطالعه سه ساله پنج هزار بیمار مبتلا به افسردگی متوسط تا شدید را که تحت درمان بودند، مورد بررسی قرار دادند.

محققان متوجه شدند که داروهای ضدافسردگی نه تنها روحیه آنها را بهبود می بخشد، بلکه احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را در آنها کاهش می دهد.

محققان همچنین در این مطالعه با بررسی میزان مرگ ناشی از بیماری کرونر قلب و سکته مغزی نسبت به سطح افسردگی و درمان آن متوجه شدند که احتمال مرگ بیماران مبتلا به افسردگی متوسط تا شدید که از داروهای ضد افسردگی استفاده می کردند، در مقایسه با بیمارانی که دچار همان سطح افسردگی بودند، اما از داروهای ضدافسردگی استفاده نمی کردند، کمتر بود.

این مطالعه در نشست سالانه انجمن کاردیولوژی آمریکا ارائه می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]