توسعه طب سنتی از اولویت های وزارت بهداشت

کد خبر : 32759 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 20:21:49

معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لروم ارائه بهتر خدمات طب سنتی تاکید کردوگفت: بهورزان آموزش اولیه طب سنتی را برای ارائه خدمت به مردم فرامی گیرند.

دکتر محمود خدادوست روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: بهورزهای خانه بهداشت از اوایل سال 95 در 10 دانشگاه علوم پزشکی کشور، آموزش های اولیه طب سنتی را فرا می گیرند.
وی اظهارکرد: بهورزان به عنوان اولین سطح ارائه کننده خدمات بهداشتی و درمانی این آموزش ها را فرا می گیرند تا ضمن ارائه آموزش های لازم به مردم ، توصیه ها و درمان های خانگی را به آنان ارائه کنند.
معاون طب سنتی وزیر بهداشت: کتاب اول آموزش بهورزی در این حوزه از مجموع کتب آموزش بهورزی درحال چاپ است. کتاب دوم که توصیه های خانگی و درمان های خانگی طب سنتی است نیز اردیبهشت ماه سال آینده چاپ می شود.

** توسعه طب سنتی از اولویت های وزارت بهداشت است
وی، توسعه طب سنتی را از اولویت های وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: این مجموعه با توسعه طب سنتی در صدد ارائه خدمت مطلوب درمانی و پیشگیری به مردم است. 
خدادوست تعداد دانشکده های طب سنتی در کشور را 8 دانشکده اعلام کرد و گفت: در مجموع 17 دانشگاه علوم پزشکی مجوز تربیت دکترای تخصصی طب سنتی را دارند.
وی به بازدید وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از دانشکده طب سنتی در شهر اردکان یزد اشاره کرد و گفت: دکتر هاشمی روز گذشته ( 17 اسفند ) در سفر استانی رییس جمهوری به یزد به عنوان نماینده دولت در شهر اردکان حضور و از دانشکده طب سنتیاردکان بازدید کردند.
وی ادامه داد:دکترهاشمی ضمن اعلام حمایت از توسعه طب سنتی از فعالیت این مجموعه ها در بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی ابراز خرسندی کردند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]