کد خبر : 30251 پنج شنبه 22 بهمن 1394 - 08:00:20
اگر-به-سلامت-دندان-اهمیت-می-دهید،-با-دهان-تنفس-نکنید-

مطالعه روند تخریب دندان ها در هنگام تنفس از طریق دهان

اگر به سلامت دندان اهمیت می دهید، با دهان تنفس نکنید

سیناپرس: مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد که تنفس از طریق دهان به ویژه در زمانی که افراد به خواب فرو رفته اند موجب افزایش خطر پوسیدگی دندان ها ، فرسایش مینا و آسیب های دهانی می شود.

به تازگی تیمی از دندانپزشکان مرکز پژوهشی سر جان والش در کشور نیوزلند ، با تجزیه و تحلیل میزان pH موجود در دهان افراد مختلف به بررسی نقش تنفس با دهان در هنگام خواب پرداخته و در این مطالعات از برخی از این افراد خواستند در هنگام خواب بینی خود را با گیره های مخصوصی مسدود کنند.

پژوهش های دانشمندان نشان می دهد که میزان pH دهان افرادی که در هنگام خواب با دهان باز می خوابند  و تنفس آن ها از طریق دهان انجام می شو د، 6.6 است در حالی که میزان pH دهان افراد عادی و کسانی که از طریق بینی تنفس می کنند ، 7 اعلام شده است.

بررسی های بعدی نشان داد که میزان pH دهان افرادی که در هنگام خواب با دهان باز خوابیده بودند و تنفس آن ها از طریق دهان انجام می شد، 6.6 است در حالی که میزان pH دهان افراد عادی و کسانی که از طریق بینی تنفس می کردند، 7 اعلام شده است.

در مطالعات دیگر انجام شده در این رابطه ، دانشمندان دریافتند چهار ورزشکار از هر ده ورزشکاری که درگیر ورزش هایی مانند فوتبال یا دو سرعت هستند که احتمال تنفس دهانی در آن ها بیش تر از سایر ورزش ها است  ، دارای مشکلات پوسیدگی دندان و بیماری های لثه ناشی از تنفس از طریق دهان هستند.

در این مطالعات، 187 فوتبالیست حرفه ای مورد مطالعه قرار گرفته و نتایج تجزیه و تحلیل های انجام شده نشان می داد که 77 درصد از این افراد نیاز به پر کردن دندان ها دارند.

منبع: hfmagazineonline

ترجمه: احسان محمدحسینی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]