راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی 50 مگاواتی توسط پارک علم و فناوری قزوین

 یوسف گرجی مهلبانی سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین در نشستی خبری اظهار کرد: قزوین به عنوان پایلوت انرژی‌های نو در کشور مطرح شده است، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی 50 مگاواتی توسط پارک علم و فناوری در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: به همین منظور با یک شرکت آلمانی که مدیر آن یک ایرانی است قرارداد 100 میلیون یورویی بسته شده و شورای سرمایه گذاری استان 100 هکتار زمین مکان‌یابی کرده و در اختیار شرکت قرار خواهد داد و پیش‌‍بینی می‌شود تا دو ماه آینده کلنگ احداث آن بر زمین زده شود.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین خاطرنشان کرد: سند چشم انداز 10 ساله پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) در دست تدوین است و علاوه بر آن نیز تدوین سند توسعه نانو در استان به پارک واگذار شده و پیش بینی‌ می‌شود تا دو ماه آینده به تصویب برسد.

وی ادامه داد: نانو، حرف نخست را می‌زند ولی تنها دو شرکت از این دانش بهره می‌برند که امیدواریم با تصویب این سند، صنایع از این دانش استفاده مطلوبی داشته باشند.گرجی تاکید کرد: شرکت‌های دانش بنیان محل اتصال دانش و بازار هستند و یکی از اهداف پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) معرفی افراد دارای ایده و دانش به صاحبان تجربه و صنایع است تا شاهد بهبود کیفیت محصولات تولیدی باشیم.

راه‌اندازی مرکز رشد انرژی‌ها نو تا پایان سال

وی یادآور شد: در استان قزوین 7 مرکز رشد فعالیت دارند و در نظر داریم تا پایان سال مرکز رشد انرژی‌های نو راه‌اندازی شود.سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین در ادامه افزود: نمایشگاهی از تاریخ پانزدهم تا هفدهم آذرماه در استان برگزار می‌شود همچنین شرکت‌های دانش بنیان، پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) از بیست و سوم تا بیست و ششم آذرماه در نمایشگاه ملی هفته پژوهش که در تهران برگزار می‌شود نیز حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: 46 محصول در این نمایشگاه‌ها ارائه خواهد شد که سه محصول برای نخستین بار تجاری سازی شدند که شامل محصول تونیک گیاهی رزنا، دوربین اشعه ایکس و محصول ایروژل که نوعی عایق حرارتی است خواهد بود. گرجی یادآور شد: همزمان با برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره ایده‌های برتر در سطح استان و کشور برگزار می‌شود که از قزوین 34 ایده برتر حضور خواهند داشت.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا