نگرانی های عصر جدید:

استفاده بی رویه نوزادان و کودکان از موبایل!

کد خبر : 21623 دوشنبه 25 آبان 1394 - 12:36:00

نتایج مطالعات اخیر که در مجله Pediatrics به چاپ رسیده است، نشان می دهد 44% کودکان زیر 1 سال روزانه از موبایل استفاده می کنند که این آمار در دو سالگی به 77% افزایش می یابد.

بدون شک، این نتایج شما را متعجب نمی کند. در حال حاضر، نیمی از کودکان در سن 4 سالگی تلویزیون و سه چهارم آن ها موبایل شخصی دارند. اما نکته جالب توجه این است که این آمار مربوط به خانواده های ثروتمند نیست بلکه در خانواده های کم درآمد این نرخ ها دیده می شود.

هنگامی که محققان از والدین درباره موقعیت هایی که به کودکانشان اجازه استفاده از موبایل را می دهند، نتایج زیر بدست آمد:

  • 70% مواقعی که والدین مشغول انجام کارهای روزمره بودند
  • 65% برای آرام کردن فرزندانشان در مکان های عمومی
  • 58 %  هنگام خرید والدین
  • 29%  برای به خواب رفتن فرزندان

با وجود اینکه ممکن است برخی از کودکان از موبایل برای یاد گیری استفاده کنند، اما هنوز نگرانی هایی وجود دارد. براساس مقاله ای که توسط دکتر دیمیتری کریستاکیس، پزشک کودکان در دانشگاه واشنگتن که بر روی تاثیر رسانه ها بر کودکان مطالعه می کند، در مجله نیویورک تایمز به چاپ رسیده است، کودکان بیش از اینکه نیاز به اپلیکیشن ها داشته باشند، نیاز به محبت و آغوش گرم دارند. 

نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد 44% نوزادان زیر یک سال روزانه از موبایل و وسایل مشابه استفاده می کنند که این آمار در دو سالگی به 77% افزایش می یابد.

تمامی ما در شرایطی قرار گرفته ایم که افراد به جای اینکه با یکدیگر معاشرت کنند، با موبایل های خود مشغول هستند. براساس مطالعات، میانکنش های اجتماعی برای رشد مغز ضروری است.

گزارش کامل این مطالعه در مجله Pediatrics به چاپ رسیده است.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]