کد خبر : 19562 یکشنبه 03 آبان 1394 - 08:32:11
آنالیز-قدیمی-ترین-فسیل-های-انسان-هوشمند-در-آسیا

آنالیز قدیمی ترین فسیل های انسان هوشمند در آسیا

سیناپرس: در پی کشف تعداد زیادی بقایای استخوانی و فسیل های انسانی و حیوانی در مرکز چین ؛ موسسه دیرین شناسی مهره داران و دیرین مردمشناسی اقدام به آنالیز و مطالعه این نمونه ها کرده و شرح کامل آن را در گزارشی ویژه منتشر کرد .

به گفته  باستان شناسان ، فسیل های دندانی یافت شده در این غار متعلق به  نخستین گروه انسان های هوموساپینس ساکن در قاره آسیا است که  از 80 هزار سال پیش و برای نخستین بار وارد این منطقه شده اند .  تا کنون تصور می شده است که انسان های مدرن تنها در پنجاه هزار تا شصت هزار سال پیش از آفریقا مهاجرت کرده بودند و هیچ اثری از بقایای انسان قدیمی تر در خارج از آفریقا که نشان از مهاجرت آنها از آفریقا باشد، پیدا نشده بود.

در این غار و سکونتگاه باستانی ؛ بیش از چهل و هفت فسیل به دست آمده که نتایج آزمایش های تعیین قدمت انجام شده روی آن ها نشان می دهد این فسیل ها در محدوده زمانی 120 هزار تا 80 هزار سال پیش در این محوطه زندگی می کرده اند . این دندان ها به وسیله تاریخ ایجاد مواد آهگی ته نشین شده در غار سنگ آهی Fuyan قابل تاریخ گذاری هستند . به گفته پژوهشگران  در غار Fuyan هیچ ابزاری پیدا نشده است ، این مساله نشان می دهد که بقایای این انسان ها توسط شکارچیان به غار برده شده اند. تصاویر این گزارش تصویری توسط  موسسه دیرین شناسی مهره داران و دیرین مردمشناسی Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology  که از مراکز وابسته به  آکادمی علوم چین محسوب می شود ، منتشر شده و نشان دهنده دندان های فسیل شده ای است که در در منطقه دائو ژیان Daoxian واقع در استان هو نان Hunan Province در مرکز چین به دست آمده اند .

منبع

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]