برگزاری نمایشگاه‌ های مشاغل خانگی در تقویم برگزاری نمایشگاه‌ های استان قزوین

در این نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خانگی و صنایع‌دستی استان البرز در زمینه پوشاک، صنایع‌دستی، فرش، شیرینی و خوراکی‌های سنتی، چرم و … در قالب 137 غرفه ارائه شد.

دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی در این بازدید پیشنهاد داد: جهاددانشگاهی استان قزوین در چند رسته و بخش ازجمله پوشاک، اسباب‌بازی، چرم و نیز شیرینی و سوغات فعال‌شده و به توسعه شبکه‌های مرتبط بپردازد.

از مهم‌ترین موضوعات موردبحث معاون آموزشی جهاددانشگاهی در بازدید از غرفه‌ها نیز بحث برندسازی، بسته‌بندی، توسعه بازاریابی و شبکه‌سازی با استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استان بود که اغلب فعالان و غرفه داران در این زمینه‌ها ضعف و نیز سؤال و درخواست داشتند.

احمد خورگامی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین نیز در حاشیه این نمایشگاه و  در  دیدار با معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی از این نمایشگاه گفت : با پیشنهاد معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی مقرر شد برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی در تقویم برگزاری نمایشگاه‌های استان قرار گیرد.

وی افزود: توسعه مشاغل خانگی نقش مهمی در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارد و برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های حوزه مشاغل خانگی، بستر بسیار مناسبی جهت معرفی آن‌ها و افزایش تعاملات فعالان این حوزه است.

احمد خورگامی افزود : با توجه به این مهم نمایشگاه مشاغل خانگی، در راستای حمایت از کالای ایرانی و باهدف معرفی دستاوردها و توانمندی‌های فعالان مرتبط در این امر در دستور کار این شرکت قرار گرفت و این نمایشگاه با همکاری مشترک با جهاددانشگاهی قزوین دایر شد.

در این بازدید مهندس فرشاد پیله چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین و زرآبادی مسئول طرح مشاغل خانگی و خانم رشوندی از مدیران طرح در استان، ابعاد برگزاری این نمایشگاه و نیز راهکارهای توسعه مشاغل خانگی در استان قزوین و نیز نحوه تبدیل‌شدن استان قزوین به قطب توسعه مشاغل خانگی در کشور را با حضور دکتر بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی استان قزوین بررسی کردند.

نمایشگاه مشاغل خانگی قزوین با شعار«هر خانه یک محصول» در راستای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی وزارت کار با همکاری جهاددانشگاهی این استان و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی از  ۱۶ تا 20 خرداد برگزار شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا