کد خبر : 104011 دوشنبه 16 تیر 1399 - 13:43:01
فیلم-ترسناک-ببینید-تا-راحت-تر-به-جنگ-کرونا-بروید

نتیجه یک بررسی علمی؛

فیلم ترسناک ببینید تا راحت تر به جنگ کرونا بروید

نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد افرادی که به تماشای فیلم‌های ترسناک علاقه دارند، کمتر در مواجهه با ویروس کرونا با ترس و نگرانی مواجه می‌شوند و بهتر با این مشکل کنار می آیند.

تحقیقاتی که توسط پژوهشگران دانشگاه شیکاگو صورت گرفته نشان می‌دهد افرادی که به فیلم‌های وحشتناک و ترسیم کننده شرایط دشوار علاقه دارند در مقایسه با افرادی که به این نوع فیلم‌های سینمایی علاقه‌ای ندارند، بهتر از پس کرونا و دغدغه‌ها و نگرانی‌های دوران شیوع این بیماری برمی‌آیند.

کولتان شرینور یکی از محققان این طرح می‌گوید: طرفداران فیلم‌های ترسناک وقتی تولیدات خوب این ژانر را مشاهده می‌کنند با شخصیت‌ها، مشکلات و دشواری‌های پیش روی آنها هم ذات پنداری می‌کنند و به طور ناخودآگاه رویدادهایی که برای این افراد پیش می‌آید را در ذهن خود بازسازی و تکرار می‌کنند و همین مساله بر توان و روحیه آنها برای مقابله با دشواری‌ها و مشکلات می‌افزاید. در نتیجه مسئولیت پذیری متعهدانه این افراد بیشتر می‌شود.

بررسی یادشده در ماه‌های شیوع ویروس کرونا و با همکاری ۳۱۰ داوطلب انجام شده که به دو گروه تقسیم شده و یکی از این دو گروه فیلم‌های ترسناک را تماشا کرد و دیگری این فیلم‌ها را مشاهده نکرد. البته باید توجه داشت که توانایی تماشاگران فیلم‌های ترسناک برای مقابله با کرونا به میزان اندکی بیشتر از دیگر افراد است و تحقیق یادشده به معنای ایجاد مصونیت در برابر ویروس کرونا در علاقمندان به فیلم‌های ترسناک نیست.

منبع:مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]