کد خبر : 102720 سه شنبه 13 خرداد 1399 - 12:12:21
لزوم-تغییر-مدیریت-پارک‌های-جنگلی-پایتخت

لزوم تغییر مدیریت پارک‌های جنگلی پایتخت

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تغییر مدیریت اداره پارک‌های جنگلی تأکید کرد و گفت: از آن جایی که مناطق، امکانات لازم برای حفاظت از پارک‌های جنگلی را ندارند لازم است اداره آن به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حریق شب گذشته در بوستان چیتگر گفت:  در روز اول آغاز به کار شورای شهر سوگند خوردیم که در دفاع از حقوق مردم مسامحه نکنیم و هر گونه ممنوعیت و محدودیت در حقوق قانونی مردم توسط شورای شهر رد می‌شود.

وی با بیان این که هیچ یک از اعضای شورا و مدیران شهرداری حق ندارند در حقوق همیشگی مردم ایجاد محدودیت کنند، اظهار کرد: شاهدیم که تذکر اعضای شورای شهر را روابط عمومی مناطق پاسخ می‌دهند و باید بگویم که عضو شورا نماینده مردم است نه نماینده شهرداری و باید براساس قسمی که خوردیم از حقوق مردم دفاع کنیم.

فراهانی با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضاء مبنی بر این که از ورود خودرو به پارک چیتگر جلوگیری شود گفت: چیتگر 95 هکتار است مگر می‌شود با پای پیاده رفت؟ می‌گویند می‌خواهیم خودروی برقی بگذاریم اما معلوم نیست این اتفاق کی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به حریق شب گذشته پارک چیتگر گفت: این حریق دل همه ما را سوازند اما این اولین بار نیست و اگر آمارها را نگاه کنیم می‌بینیم که در شش ماه اول سال گذشته بیش از 20 مورد آتش سوزی در چیتگر ثبت شده که این آمار بی سابقه است اما نشان می دهد که در مدیریت و اداره پارک‌های بزرگ باید کار خاصی انجام دهیم و از آن جا که مناطق امکانات لازم را ندارند تا از بوستان‌های جنگلی چند هکتاری محافظت کنند لازم است که اداره این پارک‌ها به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]