کد خبر : 98076 شنبه 28 دی 1398 - 10:02:24
طولانی‌ترین-کیک-جهان-در-هند

طولانی‌ترین کیک جهان در هند

صدها تن از شیرینی‌پزان و آشپزان هندی به صورت مشترک کیکی را تهیه کرده اند که احتمالاَ درازترین کیک در سطح جهان خواهد بود.برای تهیه این کیک مجموعاً ۱۲ هزار کیلوگرام آرد و شکر استفاده شده است.

جمعاً ۱۵۰۰ شیرینی‌پز و آشپز هندی موفق شده اند احتمالاَ طولانی‌ترین کیک جهان را تهیه نمایند. کمیته کتاب ریکاردهای جهانی «گینس» طول این کیک را ۶،۵ کیلومتر تخمین زده است.

به گفته نوشاد، دبیر کل اتحادیه نانواهای ایالت کرالا در جنوب هندوستان، اتحادیه مذکور این مسابقه را در شهر تریسور این ایالات راه اندازی کرده است.

شیرینی‌پزانی این کیک با طعم وانیل و کاکاو را در انظار مردم بر روی هزاران میزی که کنار هم گذاشته شده بودند، تهیه و تزئین کردند. این کیک ده سانتی متر عرض و حدود ۲۷ هزار کیلوگرام وزن دارد و برای تهیه آن ۱۲ هزار کیلوگرام آرد و شکر مصرف شده است.

در صورتی که تصدیق شود که طول این کیک ۶،۵ کیلومتر است، کیک مذکور به عنوان درازترین کیک جهان در کتاب «گینس» درج خواهد شد. قبل از این در سال ۲۰۱۸ یک کیک میوه دار با طول ۳،۲ کیلومتر درج کتاب «گینس» گردیده بود که در منطقه ژی شی کشور چین توسط شیرینی‌پزان چینایی تهیه شده بود.

 

no-alt
no-alt
کلید واژه ها: کیک هند هندوستان آشپزی گینس
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]