کد خبر : 9609 دوشنبه 25 خرداد 1394 - 11:42:55
زمان-تلف-شده-هر-فرد-در-ماه-برای-تلفن-همراه-حدود-38-ساعت؛-بیشتر-برای-بازی

نتایج یک تحقیق بین المللی:

زمان تلف شده هر فرد در ماه برای تلفن همراه حدود 38 ساعت؛ بیشتر برای بازی

موسسه پژوهشی نیلسن اخیرا نتایج یک بررسی آماری را منتشر کرده است که براساس آن هر فرد ماهانه 37 ساعت و نیم را برای کار با تلفن همراه خود و برنامه های مختلف آن صرف می کند که اکثر این زمان هم به بازی و نه کار اختصاص دارد.

 به گزارش ایرنا از سی نت ، موسسه پژوهشی نیلسن اخیرا تحقیق آماری درباره مدت زمانی که مردم دنیا برای تلفن همراه خود صرف می کنند انجام داده که نتایج آن جالب توجه است.طبق آمار ارائه شده این موسسه ، مدت زمانی که مردم به طور ماهانه با گوشی خود سپری می کنند، سی و هفت و نیم ساعت است که بیشتر آن هم صرف بازی می شود تا کار. این آمار مربوط به سه ماهه سوم سال 2014 است که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن، 63 درصد رشد نشان می دهد. در این بین بیشترین زمان به بازی کردن (13 درصد) اختصاص داشته است .

طبق این گزارش افراد شرکت کننده در تحقیق اظهار داشته اند که به طور متوسط ماهی 10 ساعت صرف بازی می کنند که 4 برابر بیشتر از زمان صرف شده برای دومین گرایش محبوب افراد یعنی موسیقی است.

نتایج تحقیق موسسه Nielsen نشان داد که مردان از برنامه های بیشتری به نسبت زنان استفاده می کنند؛ لیکن زنان وقت بیشتری را مصروف برنامه های نصب شده روی گوشی خویش می کنند.گفتنی است، این آمار معمولا کاربردهای فراوانی برای تولیدکنندگان و بازاریابان نرم افزار دارد تا بتوانند راه های جدیدی برای جذب مخاطبان و فروش بیشتر بیابند.
محققان این موسسه می گویند: بررسی ها نشان می دهد که امروزه تلفن های هوشمند به جزء لاینفکی از زندگی بشر مدرن و شهرنشین شده است. تماشای فیلم و عکس، دریافت و ارسال ایمیل، وبگردی، مطالعه کتاب الکترونیکی و فعالیت در شبکه های اجتماعی متعدد بخشی از امور روزمره شده است و برای بسیاری ازافراد شکل دیگری از زندگی متصور نیست. از این رو بسیاری از افراد بخش عمده ، مهم و مفید عمر خود را برای این ابزار دیجیتال تلف می کنند.

کلید واژه ها: پژوهش بازی‌ تلفن همراه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]