در یک شرکت دانش بنیان محقق شد؛

روکش صندلی هواپیما با فناوری نانو تولید شد

کد خبر : 93684 سه شنبه 22 مرداد 1398 - 10:52:47

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید روکش صندلی هواپیما با خاصیت آبگریزی شده است.

یک شرکت ایرانی، تولیدکننده انواع روکش‌های صندلی مخصوص صنایع هوایی و ریلی، موفق به تولید روکش صندلی هواپیمای آبگریز در مقیاس آزمایشگاهی شده است.

بهداد نکویی اصفهانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: دو سال پیش در حاشیه نمایشگاه نانو با پتانسیل‌های نانو آشنا و بعد از آن به استفاده از این فناوری علاقه‌مند شدیم. بعد از دو سال تحقیق و توسعه، اولین محصول نانویی  تحت عنوان روکش‌های صندلی هواپیما با خواص آبگریز  را به تولید رساندیم.

وی افزود: یکی از مزیت‌های این فناوریحفظ ویژگی‌های اولیه پارچه و در عین حال بروز رفتار آبگریزی است؛ در حالی که معمولا با دستکاری سطح پارچه برخی ویژگی‌های پارچه دستخوش تغییر می‌شود که در این فناوری، این مشکل وجود ندارد.

نکویی درباره برنامه‌های این شرکت برای توسعه خط تولید این محصول گفت: برای تولید انبوه، لازم است که تجهیزات مربوط به پلاسمای سرد خریداری و در شرکت نصب و راه‌اندازی شود. چرا که مشتریان ما تنها شرکت‌های هواپیمایی نیستند و از روکش‌های صندلی در قطار، کشتی‌، اتوبوس‌ و تالارهای سطح شهر استفاده می‌شود. بنابراین اگر بازاریابی این محصول به خوبی انجام شود، می‌توان ظرفیت تولید را به گونه‌ای افزایش داد که نیاز به خرید دستگاه پلاسمای سرد باشد.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]