علم در 26تیرماه:

روز جهانی ایموجی

کد خبر : 93001 چهارشنبه 26 تیر 1398 - 00:01:19

در میان انبوهی از اخبار و اطلاعات مناسبتی و خبری تقویم، رویدادهای مهم روز را از نگاه سیناپرس بخوانید.

  • روز جهانی ایموجی

۱۷ جولای مصادف با ۲۶ تیر ماه، «روز جهانی ایموجی» نامگذاری شده که از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون، هر سال در همین تاریخ به طور غیررسمی و بیشتر به صورت آنلاین برگزار می شود. از شکلکها در دنیای مجازی که در قالب صورتک های متنوع به کار گرفته می شوند به عنوان زبانی نوظهور یاد می شود.شرکت اپل در تقویم خود امروز را به عنوان روز جهانی شکلکها ثبت کرده است.

به باور کارشناسان عرصه دنیای مجازی، شکلک ها همچون آینه هایی برای جوامع کوچک و بزرگ عمل کرده و ارزشهای فرهنگی، مذهبی و اخلاقی مردمان آنها را بازگو می کنند.به تازگی نیز Unicode Emoji با اضافه کردن ۱۱ شکلک جدید موافقت کرده است و جالب اینکه تمامی این شکلکها با رنگ پوستهای متفاوتی ارایه می شوند که نمایانگر فرهنگها و قومیت های مختلف است.

همچنین خبر می رسد که به زودی ۱۰۰ شکلک جدید در حوزه معرفی معلمان، دانشمندان، کشاورزان، سرآشپزها، مکانیکها و ستارگان دنیای موسیقی رونمایی می شوند.

در حال حاضر تنها یک شکلک به عنوان نمایش ناتوانی و معلولیت مورد استفاده قرار می گیرد اما به زودی نمونه های دیگری هم ارایه خواهد شد.در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جمعیت دنیا از شکلکها استفاده می کنند که در این میان زنان جوان از جمله کاربران این بخش از دنیای مجازی محسوب می شوند

  • درگذشت هانري پوانكاره

هانري پوانكاره، دانشمند و رياضي‏دان فرانسوي در 29 آوریل 1854م در شهر نانسي فرانسه به دنيا آمد.از پوانكاره آثار متعددي بر جاي مانده كه مفروضات تكويني، علم و فرض، ارزش علم، علم و روشني و روش‏ هاي جديد مكانيك آسماني و نزديك به پانصد مقاله علمي، از آن جمله ‏اند. هانري پوانكاره سرانجام در 17 ژوئیه 1912م در 58 سالگي درگذشت.

  • مرگ آدام اسميت

آدام اسميت، اقتصاددان و فيلسوف انگليسي در پنجم ژوئن 1723م در اسكاتلند به دنيا آمد و تحصيلات خود را در رشته اقتصاد به پايان برد.سميت بيش از فلسفه، به اقتصاد دلبستگي داشت و از اين جهت، عقايدش در مورد فلسفه محدود است.

وي مدتي قبل از مرگ، دستور داد كليه نُسخ خطي آثارش را به جز چند مقاله پراكنده بسوازنند، با اين حال، كتاب‏هاي او، بارها به زبان‏ هاي زنده دنيا ترجمه شده است. آدام اسميت سرانجام در هفدهم ژوئيه 1790م در شصت و هفت سالگي در ادينبورو اسكاتلند درگذشت.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]