کتاب «اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت» منتشر شد

کد خبر : 91113 سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 14:12:55

کتاب «اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت» و با هدف ارائه تئوری ترمیم بافت و ارائه آخرین روش‌های علمی ترمیم بافت به عنوان یک مرجع برای پزشکان، پرستاران و فعالان حوزه زخم منتشر شد.

کتاب «اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت» نوشته دکتر سهیلا کردستانی توسط انتشارات Elsevier به چاپ رسید. این اطلس با ارائه تئوری ترمیم بافت و ارائه آخرین روش‌های علمی ترمیم بافت به عنوان یک مرجع برای پزشکان، پرستاران و فعالان حوزه زخم، در مقیاس ملی و بین‌المللی مورد استفاده خواهد بود.

‌در بخشی از این کتاب به محصولات سیلوسپت شرکت دانش‌بنیان کیتوتک پرداخته شده است، سیلوسپت ضدعفونی‌کننده نانویی بوده که به جای الکل برای ضدعفونی‌کردن زخم استفاده می‌شود.

در این اطلس انواع مختلف زخم در بیمارانی از نژادها و قومیت‌های گوناگون در ایران گردآوری شده است. محتوای این کتاب در حوزه مهندسی بافت و پزشکی بالینی است و در دو بخش تئوری ترمیم زخم با معرفی به‌روزترین روش‌های درمانی نظیر استفاده از فناوری‌نانو و بخش علمی حاوی گزارش ترمیم زخم در ۱۶۱ بیمار ارائه شده است. بخش دوم با ارائه دستورالعمل‌های درمانی انواع مختلف زخم راهنمای جامعی برای پزشکان، پرستاران و کلیه فعالان حوزه زخم به شمار می‌رود.

از جمله بخش‌های مختلف این کتاب می‌توان به بیان اصول ترمیم زخم و بافت، ارائه یک راهنمای تصویری جامع برای درمان بیماران مختلف، ارائه دستورالعمل‌های درمانی به‌روز با رویکرد بازسازی بافت اشاره کرد.

در این اطلس که به زبان انگلیسی بوده مطالعات بالینی انجام شده طی یک دوره پانزده ساله روی ۱۶۱ بیمار در بیش از ۳۰ بیمارستان علوم پزشکی کشور در ۲۶۴ صفحه تمام رنگی ارائه شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]