کد خبر : 90864 دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 - 10:13:18
سالانه-۲۵۰هزار-عمل-جراحی-در-مراکز-درمانی-دانشگاه-علوم-پزشکی-تهران-انجام-می-شود

نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت؛

سالانه ۲۵۰هزار عمل جراحی در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار عمل جراحی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه انجام می شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،عباس علی کریمی، صبح دوشنبه در هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران، پنج هزار تخت بیمارستانی فعال دارد و سالانه سه میلیون و هشتصد هزار ویزیت سرپایی در مراکز درمانی دانشگاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به ۳۰۰ هزار بستری در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار عمل جراحی در مراکز درمانی دانشگاه انجام می‌شود.

کریمی همچنین از انجام سالانه هزار مورد عمل پیوند در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و افزود: در حوزه بهداشت نیز در حدود سه میلیون نفر از مردم جنوب شهر تهران را با در اختیار داشتن ۳۳۰ مرکز بهداشتی، تحت پوشش برنامه‌های بهداشتی خود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: به رغم ادعایی که عنوان می‌شود حوزه سلامت کشور تحت تأثیر تحریم‌ها قرار ندارد، اما آثار این تحریم‌ها در حوزه سلامت کشور نمایان است.

کریمی با اشاره به برگزاری هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش، افزود: در این مجمع ۱۳۰ مهمان خارجی از ۴۳ کشور جهان حضور دارند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]