کد خبر : 82847 پنج شنبه 25 مرداد 1397 - 11:54:26
۱۸۱-مورد-مرگ-و-میر-آنفلوآنزا-در-کشور-طی-سال-گذشته

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا مطرح کرد؛

۱۸۱ مورد مرگ و میر آنفلوآنزا در کشور طی سال گذشته

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با عنوان این مطلب که در سال گذشته ۷۸۷ نفر بر اثر موارد مشکوک به آنفلوآنزا در کشور فوت کرده اند، گفت: ۱۸۱ مورد از این فوتی ها با آزمایش مثبت آنفلوآنزا تائید شده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، دکتر فرشید رضایی در مراسم معرفی واکسن آنفلوآنزای جدید چهارظرفیتی افزود: در سال گذشته ۳۱ هزار نفر بستری مشکوک به آنفلوآنزا در کشور داشتیم که از ۱۹ هزار مورد آنها نمونه برداری شده و ۳۷۲۲ مورد مثبت آنفلوآنزا تائید شد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از این موارد مربوط به تیپ B آنفلوآنزا بوده است ادامه داد: ۳۰ درصد این موارد مربوط به آنفلوآنزا H۱N۱ بوده است.

رضایی با اعلام این مطلب که سال گذشته ۷۸۷ نفر در کشور بر اثر بیماری های مشکوک به آنفلوآنزا فوت شده اند، افزود: ۱۸۱ مورد این فوتی ها با آزمایش مثبت آنفلوآنزا همراه بوده است.

وی با اعلام اینکه از اواخر آذرماه و اوایل دی ماه همه گیری آنفلوآنزا بیشتر می شود، افزود: سال گذشته شاهد غلبه آنفلوآنزای نوع B و سایر موارد آنفلوآنزا بوده ایم.

رضایی از تزریق ۲۵ هزار دوز واکسن در مناطق زلزله زده کرمانشاه طی سال آذرماه سال ۹۶ خبر داد و افزود: این اقدام باعث شد بار بیماری ها در این مناطق کمتر شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]