پست الکترونیکی و دنیای بزرگ پیرامون آن

چرا همه از یک سیستم ایمیل راضی نیستند

کد خبر : 78375 دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 06:55:46

ایمیل‌ها یا نامه‌های الکترونیکی به یخش مهمی از زندگی امروزی ما بدل شده‌اند ولی همه از یک سیستم ایمیل راضی نیستند و دلیل این امر نیز به رویکرد اجتماعی افراد بازمی‌گردد.

ایمیل یا پست الکترونیکی توانسته است تا انسان را به یک ماهیت کاملا جدید و ویژه درزمینهٔ تجارت مجهز سازد. انسان‌ها با استفاده از پست الکترونیکی، سرعت ارتباطات خود را به‌شدت افزایش داده‌اند و این امر تنها به‌سرعت محدود نیست و دامنه ارتباطات نیز به همین نسبت رشد داشته است. بااین‌وجود شاهد نسخه‌های مختلفی از نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل هستیم که هر گروهی از کاربران یکی از آن‌ها را می‌پسندند.

ازنظر علمی دلیل این امر به نوع شخصیت افراد بازمی‌گردد. انسان‌ها به‌صورت کلی دودسته هستند، کسانی که دوست دارند تا همه‌چیز را تحت کنترل داشته باشند و یا کسانی که می‌خواهند پیرامونشان پر باشد از رخداد و اتفاق؛ همین امر نیز موجب می‌شود که دو رویکرد متفاوت نسبت به ایمیل به وجود بیاید.

دسته نخست یعنی کسانی که می‌خواهند بر روی همه‌چیز کنترل کامل داشته باشند، معمولا دارای عادت خاصی به نام 0 ایمیل خوانده نشده هستند. این افراد دوست ندارند تا چیزی از کنترلشان خارج باشد و به همین دلیل نیز تمامی نامه‌های الکترونیکی دریافتی را به‌سرعت بررسی می‌کنند. در ادامه نیز با حذف موارد غیرضروری (از دیدگاه خودشان) محیط پست الکترونیکی خود را بهینه‌سازی کرده و به حس آسودگی می‌رسند.

بااین‌وجود گروه دوم شرایطی کاملا متفاوت دارند. آن‌ها دوست دارند که صندوق دریافتی پست الکترونیکی‌شان پر باشد از نامه‌های باز نشده. گاهی تعداد ارقام این عدد، هیجان را برای آن‌ها افزایش می‌دهد و به همین دلیل نیز حتی پس از خواندن برخی از ای‌میل‌ها، آن‌ها را به‌عنوان موارد خوانده نشده علامت می‌گذارند.

البته دسته سومی نیز وجود دارند که رویکردی مشابه دسته دوم رادارند ولی دلیل این امر، آرامش ذهنی نیست بلکه این افراد کاربری‌های بسیار محدودتری از پست الکترونیکی دارند و به همین دلیل نیز استفاده آن‌ها به‌قدری محدود است که ایمیل‌ها تلنبار می‌شوند و شاید هیچ‌گاه وقت بررسی تک‌تک آن‌ها را نداشته باشند.

منبع: arstechnica

ترجمه: احمد محمدحسینی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • محسنی دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 21:02:35
    این امر خیلی به شخصیت آدم ها بر نمی گردد به شخصه تمایل به خلوت بودن و حذف شدن پست های بیهوده دارم اما حوصله صرف وقت برای ان را ندارم. با این حساب من را در کدام دسته نی توان گذاشت؟

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]