کد خبر : 76880 یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 - 10:06:03
برگزاری-نشست-هم-اندیشی-رمزارزها،-امنیت-و-آینده-کسب-و-کار

در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می شود:

برگزاری نشست هم اندیشی رمزارزها، امنیت و آینده کسب و کار

سیناپرس: اولین نشست هم انديشي انجمن رمز ايران در سال 1397 با موضوع «رمزارزها، امنیت و آینده کسب و کار»، چهارشنبه 5 اردیبهشت در محل سازمان جهاد دانشگاهي صنعتي شريف برگزار می شود.

پدیده رمزارزها مبتنی بر فناوری «زنجیره قالب ها» با کاربردهای متنوعی در بانکداری، پرداخت‌های بین‌المللی و تجارت الکترونیکی همراه است که در سال های اخیر به عنوان یک پدیده جدید و با رویکردهای متفاوت مورد توجه متخصصین و مسئولین دولتی قرار گرفته است. قابلیت های چشم‌گیر این پدیده در ایجاد تحولات اقتصادی، باعث شده است تا بسیاری از کشورها، با هدف همراهی و همگامی با تحولات آتی اقتصاد جهانی و بهره‌گیری حداکثری از مزایای متعدد این پدیده، با ایجاد کارگروه‌های ویژه و بر اساس نظرات خبرگان این حوزه، زیرساخت‌های قانونی و فنی مورد نیاز را برای کاربردهای مورد نظرآماده و مهیا سازند.

در این راستا، انجمن رمز ایران در بیانیه پایانی چهاردهمین کنفرانس بین المللی خود که شهریورماه سال گذشته در دانشگاه شیراز برگزار شد به این موضوع توجه خاص نمود و اعلام کرد که باید «به ابعاد مختلف علمی، فنی و حقوقی بکارگیری روش های رمزنگاری نوین توجه شود» و اینکه لازم است «در جهت بررسی و تصویب راهکارهای حقوقی و فناورانه لازم برای مواجهه هوشمندانه با کاربردهای رو به گسترش آن مانند رواج استفاده از رمزارزها در کشور» اقدام گردد.
اینک با توجه به اهمیت موضوع و با هدف رسیدن به جمع بندی مناسب برای ارائه به نهادها و مراجع مسئول، این انجمن در نظر دارد به منظور بررسی مسایل فناورانه و تبعات مالی و اقتصادی ارزرمزها، اولین نشست هم اندیشی خود در سال 1397 را با موضوع « رمزارزها، امنیت و آینده کسب و کار » در تاریخ 5 اردیبهشت ماه سال جاری در محل سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف برگزار کند.

در این نشست به طور خاص به بیان موضوعات زیر در قالب سه سخنرانی کوتاه پرداخته می شود و سپس با تشکیل یک میزگرد تخصصی با حضور برخی صاحبنظران حوزه رمزارزها، به پرسش های حاضرین در خصوص این موضوعات پاسخ داده خواهد شد:
1-فرصتهای فناورانه رمزارزها و امنیت،
2-کاربردها و تاثیرات رمزارزها در اقتصاد ملی، منطقه ای و بین المللی،
3-رمزارزها و فضای کسب و کار، بایدها و نبایدها،

این نشست، روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه 1397 ساعت 17:30 الی 20 در محل سالن همایش سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به نشانی خیابان آزادی، بعد از دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید اکبری، خیابان شهید قاسمی، پلاک 71 برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط