راه اندازی اولین ربات سیاستمدار فیسبوک

کد خبر : 70540 شنبه 04 آذر 1396 - 16:00:10

اولین ربات سیاستمدار پیغام‌رسان فیسبوک به نام SAM برای گوش دادن و اطلاع رسانی به افراد در مورد مسائل نیوزیلند ساخته شده است.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری ایسنا، آیا شما اغلب احساس می‌کنید که سیاستمداران به آنچه شما از آنها می‌پرسید، توجهی ندارند و جواب دلخواه خودشان را می‌دهند؟

حالا شما می‌توانید این مسائل را با یک ربات واقعی در میان بگذارید. این چیزی است که سازندگان آن می‌خواهند. SAM یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی است که نقش یک "نماینده مجلس" نیوزیلند است که هم‌اکنون شما می‌توانید در پیغام‌رسان فیسبوک با وی صحبت کنید.                        

مطمئنا SAM در حال حاضر هیچ دفتری را اداره نمی‌کند و به احتمال زیاد به صورت قانونی نیز چنین اجازه‌ای ندارد و مکالمات وی (جنسیت این ربات مونث است) هنوز بسیار محدود است.

اما SAM یک آزمایش برای ایجاد یک نماینده مجازی است که به مردم گوش می‌دهد و به سوالات آنها با حقایق و در نظر گرفتن موقعیت‌های سیاسی پاسخ می‌دهد.   در حال حاضر شما می‌توانید در مورد تعدادی از مسائل نیوزیلند از یک فهرست از موضوعات پیش انتخاب شده از او بپرسید. هرچند توانایی SAM هرچه مردم بیشتر با وی صحبت کنند، به طور نظری افزایش می‌یابد.                                                             

این ربات برای نشان دادن نیوزیلند به دلیل تحولات سیاسی اخیرش ساخته شده است، زمانی که "جاسیندا آردرن" به عنوان نخست وزیر از طرف دولت ائتلافی متشکل از سه حزب معرفی شد.              

در حالی که انتصاب آردن تا حدودی شگفت انگیز بود (او سومین نخست وزیر زن و جوان‌ترین در 150 سال اخیر است) ائتلاف او اداره امور را با اهداف توسعه استفاده از انرژی تجدیدپذیر و برنامه‌هایی برای افزایش حداقل دستمزد آغاز کرد. وی همچنین اعتنایی به حرف‌های دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا نکرده است.                                                                                                         

SAM می‌تواند سیاستمدار آینده باشد، که بتواند از لحاظ تئوری، هزاران پرسش را در یک زمان پاسخ دهد.                                                          

در حالی که ربات‌ها تنها به اندازه‌ای که برنامه‌ریزی شده‌اند، بی‌طرفانه عمل می‌کنند. یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند یک دارایی سیاسی یا حتی یک نفوذی باشد.                  

"نیک گریتسن" سازنده این ربات امیدوار است SAM در انتخابات سال 2020 نیوزیلند پیشرفته‌تر باشد، هرچند که مشخص نیست که آیا او می‌تواند به صورت قانونی فعالیت کند یا خیر.                           

وی می‌گوید:  SAM توانایی این کار را دارد و ما قصد داریم در چهارچوب قانون‌های موجود عمل کنیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]