کد خبر : 69860 چهارشنبه 17 آبان 1396 - 11:14:09
خودروهای-بدون-راننده-گوگل-به-خیابان-های-آریزونا-آمدند-

خودروهای بدون راننده گوگل به خیابان های آریزونا آمدند

شرکت وایمو سازنده خودروهای خودران وابسته به آلفابت (شرکت مادر تخصصی گوگل) می گوید برای اولین بار تولیدات خود را بدون راننده کمکی در خیابان های آریزونا به حرکت در می آورد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،این شرکت اعلام کرده از اواسط ماه اکتبر مینی ون های ساخت خود را به طور کاملا خودران به خیابان ها می فرستد. تا پیش از این فردی به عنوان دستیار راننده در تمامی این خودروها حضور داشت تا در صورت وقوع هرگونه اختلال یا نقص فنی از تصادف اتومبیل های یادشده جلوگیری شود.

اما با برطرف شدن نگرانی ها در این زمینه از این پس تمامی سرنشینان خودروهای یادشده را مسافرانی تشکیل می دهند که قصد دارند به مقصد برسند.

کارشناسان این تحول را نقطه عطف مهمی تلقی کرده و می گویند به نظر می رسد با استفاده عمومی از خودروهای خودران گوگل فاصله زیادی نداریم. قرار است جزئیات بیشتر در این زمینه توسط جان کرافیک مدیرعامل وایمو در جریان برگزاری یک کنفرانس فناوری در لیسبون طی روزهای آینده اعلام شود.

وایمو قرار است یک دوره آزمایشی برای کنترل و هدایت خودروهای خودران نیز برگزار کند. اما در مورد جزئیات آن هنوز اطلاع رسانی نکرده است. احتمال می رود در آغاز حرکت خودروهای خودران وایمو در خیابان ها یکی از کارکنان این شرکت برای احتیاط کماکان در صندلی پشتی حضور داشته باشند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]