کد خبر : 5908 دوشنبه 31 فروردین 1394 - 10:13:27
کشف-ناو-گم-شده-پس-از-۶۴-سال-در-اعماق-اقیانوس

با کمک فناوری های پیشرفته صورت گرفت؛

کشف ناو گم شده پس از ۶۴ سال در اعماق اقیانوس

محققان با استفاده از پیشرفته ترین فناوری های روباتیکی و تصویربرداری سه بعدی موفق به کشف محل یک فروند ناو هواپیمابر آمریکا مربوط به جنگ جهانی دوم در اعماق اقیانوس شدند.

به گزارش مهر، ناو هواپیمابر USS Independence در عمق ۸۰۰ متری سواحل جزایر فارالن کالیفرنیا شناسایی شده است.عملیات کشف و شناسایی دقیق محل مدفون شدن این ناو غول پیکر با استفاده از یک دستگاه روبات خودکار زیرآبی (AVV) موسوم به Echo Ranger و سیستم ردیاب صوتی تصویربرداری سه بعدی صورت گرفته است.با استفاده از این ابزار محققان توانسته اند تصویری کامل همراه با جزئیات از این ناو غول پیکر ۱۹۰ متری ارایه کنند.نکته جالب توجه این است که ناو تقریبا دست نخورده در اعماق اقیانوس خوابیده است.در تصاویر سه بعدی به دست آمده از این ناو که توسط محققان سازمان ملی اقیانوس شناسی و اتمسفریک آمریکا ارایه شده است به نظر می رسد یک فروند هواپیما نیز در آشیانه مخصوص ناو قرار داشته باشد که به همراه آن در جریان جنگ جهانی دوم غرق شده است.

جیمز دلگادو، رئیس تیم تحقیقاتی محققان در این عملیات می گوید: پس از ۶۴ سال خوابیدن در بستر اقیانوس، حالا به نظر می رسد که USS Independence از خواب برخاسته و برای پرواز هواپیماهایش آماده می شود! به گفته محققان، این ناو جنگی در طول جنگ جهانی دوم مخاطرات زیادی را متحمل شد و در نهایت با دو انفجار اتمی غرق شد.

این ناو تنها یکی از شمار قابل توجه کشتی های نظامی است که در طول جنگ جهانی دوم به وسله انفجارهای اتمی غرق شدند.

 
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]