افزایش ۱۰ درصدی تولید گندم در سپیدان با نظارت فنی و به‌کارگیری روش‌های نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان اعلام کرد: با آغاز برداشت از ۱۷ هزار و ۴۰۰ هکتار مزارع گندم، تولید این محصول راهبردی در این شهرستان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است. این موفقیت نتیجه نظارت دقیق فنی و به‌کارگیری روش‌های نوین در کشت و برداشت گندم است.

شهاب الدین صالحی امروز، 19 تیرماه با بیان اینکه ۱۵ هزار هکتار از مزارع گندم، کشت دیم در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها بوده است، تصریح کرد: حدود ۲۴۰۰ هکتار دیگر از این مزارع به کشت آبی اختصاص داشته است.

این مقام مسئول اظهار کرد: کار برداشت مزارع گندم با به کارگیری بیش از ۳۰ دستگاه کمباین انجام و برآورد می شود قریب به 20 هزار تن گندم تولید و روانه مراکز خرید دولتی شود.

وی با اشاره به اینکه دو مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان سپیدان فعال است، ابراز کرد: کار تولید در مزارع دیم با همکاری کارشناسان طرح جهش تولید انجام و نظارت بر اصول فنی در این مزارع به طور محسوس عملیاتی شده است که افزایش ۱۰ درصدی تولید نسبت به سال قبل انتظار می رود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان، صالحی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد مزارع گندم شهرستان سپیدان به صورت دستی یا با دروگرهای پشت تراکتوری برداشت می شوند، افزود: توپوگرافی منطقه و اراضی ناهموار شیبدار، دلیل اصلی برداشت سنتی یا نیمه مکانیزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا