کد خبر : 53677 یکشنبه 03 بهمن 1395 - 14:49:34
جلوگیری-از-خروج-18-میلیون-دلار-ارز-با-تولید-واکسن-آنتروتوکسمی

جلوگیری از خروج 18 میلیون دلار ارز با تولید واکسن آنتروتوکسمی

رئیس بخش تولید واکسن های بی هوازی دامی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: با تولید واکسن آنتروتوکسمی دراین موسسه، از خروج 18 میلیون دلار ارز از کشور در 6 ماه نخست سال جاری جلوگیری شد.

 دکتر رضا پیله چیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید براینکه در حوزه واکسن آنتروتوکسمی در کشور با کمبود روبه رو نیستیم، افزود: این صرفه جویی ارزی در پی تولید 36 میلیون دز از این واکسن در موسسه رازی حاصل شده است.وی با اشاره به سابقه 65 ساله تولید واکسن آنتروتوکسمی در این موسسه، اظهار داشت: این واکسن در دنیا به صورت تک ظرفیتی تا 10 ظرفیتی تولید می شود.

پیله چیان افزود: واکسن آنتروتوکسمی به عنوان واکسن هفت درد مطرح بوده و به نوعی چهار واکسن در یک واکسن است و برای بیماری های مربوط به دام های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این واکسن طبق نیاز کشور به طور کامل در موسسه رازی وجود دارد، گفت: در حال حاضر سالانه 75 میلیون دز از این واکسن در موسسه رازی تولید می شود و در صورت اعلام نیاز سازمان دامپزشکی کشور، این میزان می تواند تا 120 میلیون دز در سال افزایش یابد.
رئیس بخش تولید واکسن های بی هوازی دامی موسسه رازی با اشاره به اهمیت این واکسن در صنعت دامداری گفت: نیاز کشور به واکسن آنتروتوکسمی سالانه 70 تا 75 میلیون دز است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]