راهبرد فارس برای شکوفایی اقتصاد محلی از مسیر گردشگری و زیارت عبور می کند

جانشین استاندار فارس در ستاد خدمات سفر از راهبرد فارس برای توسعه گردشگری و زیارت خبر داد و این صنعت را علاوه بر ایجاد نشاط اجتماعی موجب تقویت اقتصاد محلی دانست.

به گزارش سینا پرس فارس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، محمد فرخ زاده امروز، 15 فروردین ماه با بیان اینکه استقبال بی نظیر مردم از سفر و بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی و جاذبه های گردشگری فارس نشان از علاقه آنها به حفظ هویت اصیل ایرانی اسلامی است افزود هر چه در این زمینه سرمایه گذاری صورت پذیرد کم است چرا که هم موجب ارتقا فرهنگ جامعه میشود و هم اقتصاد محلی را شکوفا می‌کند.

وی اشاره ای به برگزاری رویدادهای جانبی برای جذب بیشتر گردشگر و افزایش اقامت آنان در فارس داشت و افزود به طور مثال بازارچه های صنایع دستی که در کنار اماکن پرمخاطب گردشگری ایجاد شد امسال طبق آمارهای ارائه‌شده با فروش ۲۵ میلیاردی صنایع دستی توانست نقش موثری در تقویت اقتصاد هنرمندان فارس ایفا کند.

فرخ زاده توسعه بوم گردی ها، مجتمع های گردشگری و مراکز خدمات رفاهی بین راهی را یکی دیگر از عوامل اشتغال زا در صنعت گردشگری دانست و افزود هر ساله با توجه به افزایش سفرها نیاز استان به ایجاد این مراکز بیشتر میشود و طبیعتاً به واسطه رونق این اماکن اقتصاد محلی تقویت میگردد.

وی از گردشگری دینی و زیارت به عنوان عامل دیگر در توسعه اقتصادی فارس نام برد و افزود استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام با دارا بودن بیشترین تعداد امام زادگان واجب التکریم در ایران همواره پذیرای علاقه مندان به اهل بیت است که طبیعتاً خدمت رسانی به این حجم زائر و برآورده کردن نیازهای اقامت، سوغات و نیازهای جانبی آنان، هر ساله به ویژه در ایام پیک سفر از جمله نوروز موجب شور و نشاط و تکاپوی مردم استان و بهبود وضعیت اقتصادی آن منطقه می‌شود.

معاون استاندار فارس تقویت این عوامل و سایر عواملی که در صنعت گردشگری میتواند اقتصاد محلی را تقویت نماید از جمله توسعه خدمات حمل و نقل را راهبرد اقتصادی فرهنگی استان فارس دانست و در مقایسه با توسعه سایر صنایع، مسیری کم هزینه تر و در عین حال زود بازده تر برشمرد که نیاز به حمایت بیشتر دارد.

وی اشاره ای به برگزاری رویدادهای جانبی برای جذب بیشتر گردشگر و افزایش اقامت آنان در فارس داشت و افزود: به طور مثال بازارچه های صنایع دستی که در کنار اماکن پرمخاطب گردشگری ایجاد شد امسال طبق آمارهای ارائه‌شده با فروش ۲۵ میلیاردی صنایع دستی توانست نقش موثری در تقویت اقتصاد هنرمندان فارس ایفا کند و منجر به اشتغال مستقیم ۴۶۸ نفر و ایجاد شغل غیر مستقیم برای ۲۳۴ نفر گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا