افتتاح سکوی ابری هوش مصنوعی دانشگاه زنجان

همزمان با سفر رئیس جمهور به استان زنجان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه زنجان سکوی ابری هوش مصنوعی و سه طرح عمرانی دیگر این دانشگاه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی وزارت علوم،  محمدعلی زلفی‌گل در سفر یکروزه به استان زنجان  پس از بازدید از شهرستان ماهنشان در دانشگاه زنجان حضور یافت و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام مدفون در دانشگاه، از استخر و خوابگاه دانشجویی این دانشگاه بازدید کرد.

وزیر علوم در ادامه بازدید از این دانشگاه، سکوی ابری هوشمند که در شمال غرب کشور بی نظیر است و به عنوان ابر رایانه امکان استفاده 150 کاربر از امکانات پردازنده‌ای و گرافیگی در حوزه هوش مصنوعی با سرعت بالا را فراهم می کند، افتتاح کرد.

همچنین در این بازدید، پروژه محوطه‌سازی دانشکده معماری با مساحت 7500 مترمربع  که با صرف بیش از 4 میلیارد تومان آماده بهره برداری شده بود، به افتتاح رسید.

افتتاح ساختمان آموزشی گروه علوم ورزشی با 18میلیارد تومان اعتبار که ساخت آن ۲۸ سال قبل آغاز شده بود از دیگر برنامه های وزیر علوم در دانشگاه زنجان بود.
در ادامه ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی، متشکل از مرکز اسناد و سالن جلسات در دو طبقه با ارزش بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال توسط زلفی‌گل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پس از بهره‌برداری از طرح‌های افتتاحی، وزیر علوم ضمن شرکت در جلسه شورای دانشگاه زنجان و استماع سخنان مدیران این دانشگاه راهنمایی‌های لازم را برای رفع موانع و تلاش بیش از پیش ارائه کرد.
پس از آن زلفی‌گل برای سرکشی از میز خدمت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سفر دور دوم دولت سیزدهم در استان زنجان به دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان رفت و از مراجعات مردمی و گزارشات واصله به میز خدمت مطلع شد.

حضور به همراه ریاست جمهور در شورای برنامه‌ریزی و اداری استان زنجان پایان‌بخش برنامه‌های وزیر علوم در این سفر بود.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا