پایان رسمی جنگ جهانی دوم با کمک روبات ها

کد خبر : 4794 شنبه 15 فروردین 1394 - 12:42:45

با گذشت 70 سال از جنگ جهانی دوم هنوز انبوهی از بمب ها و مواد انفجاری پنهان شده تهدید جدی برای بشر به شمار می آید. اکنون این روبات ها هستند که این نگرانی را از بین می برند.

به گزارش مهر، کارشناسان هشدار می دهند هر بمب خنثی نشده برجای مانده از جنگ جهانی دوم یا هر جنگ مشابه دیگری می تواند تهدیدی بالقوه و مرگبار در آینده باشد که هر لحظه امکان انفجار آن وجود دارد. این تهدیدها زمانی نگران کننده تر از هر زمان دیگری می شود که با انبوهی از آنها در دریا مواجه باشیم.به تازگی نیروی دریایی ایتالیا از اجرای برنامه ای خبر داده که طی آن با استفاده از روباتهای ویژه زیرآبی، مین ها و بمب های مخفی شده برجای مانده از جنگ جهانی دوم را شناسایی و از کار می اندازد.

این برنامه که نمایشی از به کارگیری فناوری های نوین در ارتقای کیفیت زندگی روزمره محسوب می شود از سواحل ناپل در جنوب ایتالیا آغاز شد و در ادامه در سایر مناطق ساحلی این کشور ادامه یافته است.سیستم های روباتیکی که در این مأموریت به کار گرفته می شوند از نوع تمام خودکار و یا با قابلیت کنترل از راه دور هستند.

در این برنامه هیجان انگیز سیستم روباتیکی مین ها و بمب های کشف شده را به طناب های مخصوصی متصل کرده و به تدریج به سطح آب جایی که غواصان حضور دارند کشیده می شوند. در این مرحله نیروهای آموزش دیده با رعایت موارد ایمنی آنها را منفجر می کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]