ظرفیت باتری خودروهای تسلا احتمالا بیشتر می‌شود

کد خبر : 45873 سه شنبه 26 مرداد 1395 - 03:19:38

مهم‌ترین بخش یک خودروی الکتریکی، باتری‌اش است؛ هر چه باشد، باتری یک خودروی الکتریکی است که باعث می‌شود خودرو مسافت‌های طولانی‌تر را طی کند و نیاز به شارژ نداشته باشد.

 در حال حاضر، خودروهای الکتریکی تسلا می‌توانند ۲۵۰ مایل (۴۵۰ کیلومتر) را با یک بار شارژ طی کنند، اما این طور که به نظر می‌رسد، قرار است این رقم به زودی بیشتر شود.

با باتری‌های جدید، این خودروها می‌توانند ۶۱۰ کیلومتر را با یک بار شارژ کردن طی کنند.ظاهرا تسلا می‌خواهد خودروهای Model S و Model X را با باتری‌هایی که ظرفیت بیشتر دارند، عرضه کند؛ طوری که با باتری‌های جدید، این خودروها می‌توانند ۳۸۰ مایل (۶۱۰ کیلومتر) را با یک بار شارژ کردن طی کنند. این باتری‌های بزرگ و ایستگاه‌های شارژ تسلا، می‌توانند برای کسانی که نگرانی تمام شدن باتری خودروی تسلای خود هستند، خبر خوبی باشند.

مسوولان اروپا، مدل‌های جدید Model S و Model X را برای عرضه تایید کرده‌اند. این دو مدل به ترتیب ۱۰۰D و P100D نام گرفته‌اند. قبلا هم اسم مدل P100D را در نرم‌افزار خودروهای تسلا دیده بودیم. شرکت تسلا هنوز هم رسما از باتری‌های جدیدش صحبت نکرده است، اما می‌توانیم با اطمینان بگوییم که این شرکت به زودی، از آپشت باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی برای خودروهای Model S و Model X رونمایی خواهد کرد.

منبع:ساینس

مترجم: احسان محمد حسینی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]