گوگل نقش فلش ادوبی در اینترنت را محدودتر می‌کند

کد خبر : 45513 جمعه 22 مرداد 1395 - 02:03:04

طبق آخرین اخبار، شرکت گوگل از ماه آینده میلادی فایل‌هایی که نوعی از محتوای فلش دارند را بلاک خواهد کرد. باید گفت با این کار یک میخ دیگر بر تابوت فلش ادوبی کوبیده می‌شود.

در روزهای گذشته شرکت گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد باید به نقش محوری فلش در پیشبرد ویدیوها، انیمیشن‌ها و بازی‌ها در سال‌های گذشته در اینترنت اذعان کرد. گوگل تاکید کرده با وجود نقش پررنگ فلش ادوبی در گذشته در حال حاضر اغلب سایت‌ها به دلیل امنیت بهتر، باز کردن سریع‌تر صفحات و مصرف کمتر انرژی از HTML5 استفاده می‌کنند. به همین دلیل گوگل کروم تصمیم گرفته محتواهای فلش را از ماه‌ آینده محدودتر از قبل کند.

به گزارش مجله دیجی کالا،گوگل همچنین اعلام کرده است که از ماه دسامبر امسال (تقریبا اواخر پاییز) HTML5 را به صورت پیش‌فرض مورد استفاده قرار خواهد داد مگر برای وبسایت‌هایی که تنها از فلش پشتیبانی می‌کنند. برای این سایت‌ها کاربر قادر خواهد بود امکان استفاده از فلش ادوبی را فعال کند. فلش ادوبی به دلیل امنیت پایین، مصرف انرژی بالا و وقت‌گیر بودن فرایند بالا آمدن سایت‌ها مدت‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است و شرکت گوگل هم مرحله به مرحله تلاش می‌کند آن را از فضای اینترنت حذف کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]