سیاست های پولی باید در خدمت اقتصاد دانش بنیان قرار گیرد

کد خبر : 45177 دوشنبه 18 مرداد 1395 - 11:31:08

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از راه های تحقق اقتصاد دانش بنیان را نهادینه سازی صندوق های جسورانه دانست و گفت: سیاست های پولی باید در خدمت رشد پویای اقتصاد دانش بنیان و نوآوری ها باشد.

 دومین نشست هم اندیشی'نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی' با ریاست دکتر کمال اکبری دبیر کمیته نقش نخبگان فردا در اقتصاد مقاومتی و با حضور دکتر محمدجواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و تعدادی از مستعدین برتر برگزار شد.

ایروانی در این نشست ضمن برشمردن نقش نخبگان در اقتصاد مقاومتی گفت: تبدیل مفاهیم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به برنامه های شاخص با چگونگی پایش و مقادیر و زمان مشخص از مهمترین اقداماتی است که نخبگان می توانند در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام دهند.
وی با اشاره به اولین فراز اقتصاد مقاومتی از نظر جامعه ایرانی، اظهار کرد: مشارکت فعال آحاد جامعه و فراهم سازی منابع و امکانات برای توسعه کارآفرینی و مشارکت آحاد جامعه اولین و مهمترین فراز اقتصاد مقاومتی از نظر جامعه ایرانی است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری را نیز از فرازهای مهم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: این بند از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقای جایگاه جهانی کشور و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان و دستیابی به رتبه اول اقتصاد مقاومتی در منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ایروانی همچنین نقشه راهی از عوامل حیاتی موفقیت و نقش آفرینان راهبردی در تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را ارائه کرد.
رئیس کمیسیون زیرساخت های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان نیز در این هم اندیشی به ارائه آماری از طرح های ارائه شده با موضوع نقش آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: پس از اعلام بنیاد ملی برای ارائه طرح های نخبگان در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکنون بیش از 110 طرح و ایده مستقیما به بنیاد ملی نخبگان ارائه شده و تعداد زیادی نیز به بنیادهای استانی ارسال شده است که
به گزارش ایرنا، پس از داوری اولیه به بنیاد ملی نخبگان ارائه خواهد شد.اکبری ادامه داد: مهلت ارسال طرح ها و ایده های مستعدین و نخبگان در حوزه نقش آفرینی نخبگان در اقتصاد مقاومتی تا 30 مردادماه است و واجدان شرایط می توانند طرح های خود را از طریق دفاتر بنیادهای استانی یا به طور مستقیم به بنیاد ملی نخبگان ارائه کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]